Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi lesz a ponthatár 2017....

Gidajappy kérdése:

Mennyi lesz a ponthatár 2017. szeptemberi képzésekre?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy van e valakinek valami infója annak hogy 2017 szeptemberében lesz e MINIMUM ponthatár emelkedés. Tehát a alap 280 és foszk 240? Vagy marad ennyi? Mert elvileg idén is emelték volna,de nem tették. És olvastam hogy lehet jövőre se fogják mert már megvan a kívánt eredmény.. Azoknak akik "Minek foglalkozol ezzel?" konkrétan akik nem a választ adják szidás nélkül azok mentség már meg magukat pötyögés nélkül köszi pacsi. Aki pedig normálisan válaszol annak nagyon köszönöm! :)

2016. szept. 12. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető a kérdésed és hogy kíváncsi vagy rá. Nekem idén második alkalommal sikerült a felvételi.


Keresgéltem a neten, és sajnos még nem találtam meg, hogy emelnek-e a minimum ponton. Sajnos én majdnem megszívtam, örültem, hogy 280 volt a minimum, de sajnos arra a szakra nagyon megemelték a pontot. Így csak 4 ponttal volt több. (mázli) :D


Az érettségiben több változás lesz ha jól tudom. :)


Szurkolok, hogy ne emeljék! :)

2016. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kicsit sok lett a "Sajnos" szó így utólag átolvasva. :D

Na igen...reggel van még. :D

2016. szept. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ritkán kapok ilyen normális választ :) köszönöm! :)
2016. szept. 13. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogják emelni a felvételi pontokat 300-ra 280-ról. De ha nem a 280-ra mész rá, akkor végül is mindegy, ha várhatóan eléred a 300 pontot. De szerintem még marad a 280 a minimum. Esetleg a központi minimum ponthatáros szakokat fogják bővíteni. De nem valószínű. A választások előtt nem hiszem, hogy belemennének egy ilyen csínybe. Arra számíthatsz, hogy a felvételi ponthatárok egyes szakoknál az ideinél mondjuk 5 ponttal nőni fognak, vagy inkább nőhetnek, mert növekszik ismét a felsőoktatásba jelentkezők száma évről-évre. De ez csak elmélkedés, majd kiderül minden, a lényeg, hogy nem várható a minimum ponthatár emelése, és tanulj minél jobban és érettségizz minél jobban, azt akkor nem lesz gond.
2016. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#1-es melyik szak volt az, ahol megemelték nagyon a pontot?
2016. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok.


A Pázmány jogi karán lévő önköltséges igazságügyi igazgatási nappali szak ponthatárát emelték 300-ra. Tavaly 288 volt, ami véleményem szerint jelentős különbség. :)

2016. szept. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#1-es: Az valóban több, de érdekes a helyzet. Tavaly 10 fővel többet vettek fel, mint idén. Elvileg a max kapacitás szám a 120 erre a szakra, tehát vehettek volna még fel. Azonban így is többet vettek fel mint ahány elsőhelyes jelentkező volt, egyszerűen lehet, hogy csak azért lett 300 a felvételi ponthatár, mert csak 59 személy maradt akit felvehettek költségtérítésesre és neki a rangsorban az utolsónak, az 59-ediknek 300 pontja volt, de ha lett volna még további jelentkező, aki 280 pontos, akkor lehet, hogy 280 lett volna az alsó határ vagy 295. Lehet ez is, meg az is amit írtál. Nem tudjuk pontosan, mivel többet vettek fel, mint ahány első helyes jelentkező volt.
2016. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

azzal is számoljatok, hogy azok is meg fogják próbálni újra akik tavaly nem kerültek be, talán addigra tesznek egy-két emelt érettségit, ami plusz pontokkal jár


és akkor még ott lesznek a tavasszal érettségizettek is

2016. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!