Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a Debreceni...

Szerintetek a Debreceni Egyetemen (anglisztika szakon) megemelkedhet 2017-ben drasztikusan a ponthatár?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy idén 356 pont kellett, de pl 2012-ben 400 pont volt, ráadásul úgy, hogy az az előtti évben 369. Azért ez eléggé hatalmas különbség 1 év alatt.

Tudom, hogy senki sem tudhatja ezt előre, nyilván, de azért jó lenne tudni hogy mégis mire számíthatok.

Köszönöm a választ.


2016. aug. 12. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem hiszem, hogy ennyire megemelkedne megint. A ponthatárt pedig ne önmagában nézd, mert ez nem sokat mond. Felvin lehet nézni korábbi évek statisztikáit, nézd meg azt is, mennyien jelentkeztem az adott évben és hogy mennyit vettek fel. Idén ugye 84 embert vettek fel (köztük engem is 😄) így lett 356 a ponthatár. Szerintem az a 400 úgy jött össze, hogy valamiért kevesebb embert vettek fel, talán 50-et. (Nem tudom, tudod-e hogy zajlik a ponthúzás, de a ponthatár azé a diaké, aki legutoljára bekerült)

Sajnos nem lehet megjósolni, milyen lesz a jövő év, mert rengeteg mindentől függ, mennyi a nagyon jó tanuló, mennyire nehezek az érettségik, átlagosan milyeneket írnak (bár ha adunk az urban legends-re, akkor ha figyelembe vesszük, hogy idén sokak szerint könnyű volt, akkor jövőre nehéz lesz), illetve ottvan még a központi ponthatár is, amit a kormány ad meg, majd jövő év elején jelentik be a 2017-es központi ponthatárokat. Ez azt jelenti, hogyha a kormány megad 400 pontot anglisztikára, akkor nem vehet fel alatta senkit, tehát minimum ennyinek kell lennie a ponthatárnak. Persze volt már eset arra, hogy ez alatt is vettek fel embereket, mert különben nem tudott elindulni a szak.

Ezt csak azért írom le, hogy majd figyelj rá, mert sose tudni, mikor döntenek úgy, hogy itt is emelnek (általában a szak népszerűsége miatt szoktak), persze tekintve, hogy ez egész alacsony szokott lenni, nincs mitől tartanod. Viszont veszélyfaktorként ott van. Sok sikert!! 😍😄

2016. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szívecskés emoji véletlen volt
2016. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából erről az egészről kevés információim vannak még, szóval nagyon szépen köszönöm, hogy szántál rám időt és ilyen részletesen leírtál mindent. A statisztikának pedig akkor mindenképp utánanézek. Mégegyszer köszi, természetesen ment a zöld kéz :)

Ja és gratulálok :D

2016. aug. 14. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!