Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a kötelező...

Mi a véleményetek a kötelező iskolai egyenruháról a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, h milyen érveket tudnátok felsorolni ellene?

2016. szept. 13. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az nem tetszik, amikor a lányoknak miniszoknyát kell hordania. Pl. akinek nem szép a lába, az alapból nem venne fel ilyet, szóval ez tök szemétség.
2016. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Mi iskolánkban van kötelező egyenruha. Amit eltudok mondani hogy drágábban jön ki mint a normál öltözködés. Év elején akár +50.000-et is jelenthet 2 nadrág, 3 ing, egy mellény. És a gyerekek természetesen évente növik is ezeket ki. Ez mellé meg kell normális ruha is. Szóval drága. Az az érv hogy a szegények nincsenek hátrányban a gazdagok puccos ruhái miatt nem állja meg a helyét mert a szegény családok is ki kell adjanak annyit amibe egy ,,puccos" ruha kerülhet.


Nálunk az egyenruhához az ing jóval drágább mint máshol egy normál hasonló ing (sokan máshonnan is vesznek hasonlót), annak ellenére hogy hatalmas tételbe kell rendeljék. Szóval valaki gazdagodik rajta...


Előnye hogy reggel nem kell gondolkodni mit vegyél fel. Kicsi dolognak tűnik, de mégis egy problémával kevesebb a hajnali órákban.

Az iskolában mindenki a helyhez illően öltözködik. A lányok nem jönnek el egy szál bugyihoz hasonló nadrágban, vagy éppen egy pólónak csúfolt melltartóban amiből épp a bimbójuk nem látszik ki. Illetve fiúknál se állít be senki kibolyhosodott tréningben.

2016. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat..sokat segítettetek! :D
2016. szept. 13. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Semmi értelme nincs. Tök idétlenül néz ki, hogy mindenki ugyanabban a ruhában van.
2016. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%
Az egyenruhát nem támogatnám, mert ahogy írták is drága, sokaknak előnytelen, ami aztán bántásokhoz, önbecsülés csorbuláshoz vezet gyerekeknél. DE: nagyon fontosnak tartanám a szabályok komolyabbá tételét, gondolok itt márkajelzésekre, puccos rongyrázásra, a ruhák méretére, stb. Néhány tini önkifejezésből képes már 12 évesen ribinek öltözni. Azért ez meg a másik véglet. A hajviseletekről, sminkről, műkörmökről, vagy acélbetétes bakancsokról és felborotvált hajú lányokról nem is beszélve. A szolid, rendes, tiszta, kulturált megjelenés az alap lenne egy iskolában szerintem. Olyasmi ez is mint egy munkahely. Oda sem jár az ember ribinek vagy hajléktalannak öltözve.
2016. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
29%
cica
2016. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
49%

A környékbeli iskolákban sajnos nem hordanak egyenruhát, pedig én nagyon örülnék neki.

Azért ezt preferálom, mert így senki sem több, vagy kevesebb a másiknál, az alpári módon viselkedő leányzók nem tudják kipakolni az adottságaikat, nincs olyan, hogy nem tudod eldönteni mit vegyél fel aznap.

Azt mondod bután néz ki az egyenruha? Ne légy ennyire provinciális. Nézd meg milyen faszán néznek ki a japán egyenruhák, zseniálisak! Csak sajnos itt, Magyarországon úgy egymilliószor nehezebb beszerezni ezeket mint Japánban (ha jól tudom drágábbak, nincs erre külön bolt -legalábbis biztos nincs minden második megyében..,stb-

2017. jan. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!