Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási (azaz Egyetemi)...

Felsőoktatási (azaz Egyetemi) /vagy Főiskolákhoz tartozó Kollégiumok a tanulókhoz tartozó vendégeket is "befogadják" heti rendszerességgel? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jelentkeztem egy Egyetemre (Sopronba),Kollégista leszek. Olyan kérdésem lenne, hogy van-e köztetek valaki,aki Sopronba ment továbbtanulni? Milyenek a kollégiumok? Tapasztalatok? Vendégeket hétvégente vagy hétköznap elszállásolnak?(Persze pénzért). Vagy csak az iskolához tartozó diákok mehetnek be?(Tapasztalatom alapján Gimnazista Kollégiumokban tilos külsősnek/családtagnak/hozzátartozónak bent aludni, ha nincs köze az Iskolához és az Oktatáshoz,sőt elég nagy retorzió jár érte,ha kiderül hogy történik ilyen, általában kirúgják a kollégistát)...( zárójelesen megjegyezném,hogy véleményem szerint ez elég visszataszító egy dolog, főleg annak, aki az ország másik felében lakik és nem tud (pénz/vizsgák/egyéb okok miatt) hazalátogatni,ezért az ország másik feléből elutaznak hozzá a családtagjai/szülei és már indulhatnak is vissza haza...Tudnátok nekem ajánlani (ha van ilyen opció egyáltalán) Sopronban egy jó Kollégiumot,ahová elszállásolhatnám a közeli hozzátartozómat?

Előre is NAGYON KÖSZÖNÖM az értelmes hozzászólóknak!

20/N



2016. szept. 13. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Hova fogadnák be? Egy kollégiumban annyi ágy van, ahány lakó. A földön akartok aludni? Egyébként a gimnazista, kollégium, stb. szavakat nem kell nagybetűvel írni.
2016. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Újra egy korlátolt elméjű mandró...nem tudom miért kell ennyire primitív módon reagálni egy ilyen oldalon pár kérdésre...Tudod,ha nincs egy nobilis szavad (vagy egy értelmes gondolatod) akkor írj olyan embereknek akik meg is érdemlik,hogy ennyire ignoráns legyél velük,de szerintem az én kérdéseimben semmi nem volt,amire így kellett volna reagálnod.(Ha azt kérdeztem volna,hogy miért forog a Föld és a Földet kis betűvel írtam volna,akkor megérteném ezt az ízléstelen hozzáállást)...Mellesleg megköszönném a "kedves útbaigazításod",de leírtam a végére, (ameddig szerintem nem jutottál el),hogy nagyon köszönöm az ÉRTELMES hozzászólóknak...te ugyebár sokat nem segítettél.
2016. szept. 13. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Sopronban nem tudom, hogy megy, én Szegeden voltam kollégista egy időben. Ott két mód volt erre. Az egyik, hogy alhatott a te szobádban. Ezért is kellett fizetni, de viszonylag keveset (pár száz forintot). Persze ez csak úgy működik, ha van elég ágy, nincsenek ott a szobatársak és megengedik, hogy távollétükben ott aludjon valaki.

A másik opció, hogy sok kollégiumnak van fenntartva néhány szoba külsősöknek. Ezért már kicsit többet kell fizetni, de még így is olcsóbb, mint egy szálloda vagy ilyesmi.

2016. szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
az Nyme kollégiumokban (a pedagógus koleszt nem tudom) vannak vendégszobák, amelyeket ki lehet venni. De egyszerübb ha a portán megkérded
2016. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm nektek! Ezer hála! Rá fogok kérdezni majd,ha kiválasztottam és beköltöztem a kollégiumba.
2016. szept. 15. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!