Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szombatelyen a NYME-n milyen...

Szombatelyen a NYME-n milyen a történelem szak?

Figyelt kérdés

A régészet érdekel, eredetlieg az ELTE-n töri-régész szakra akartam jelentkezni. Szombathely azonban közelebb lenne nekem, és NYME töri szakán választható a régészet szakirány,így tt is régésztechnikusi oklevéllel végeznék, ha jól tudom. Próbáljam mégis csak az ELTE-t, vagy a NYME sem rossz?

Köszi :)



2016. szept. 15. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Az NYME szombathelyi részlege januártól csatlakozik az ELTE-hez. Onnantól kezdve én nem hiszem, hogy egy egyetem két különböző helyen is futtatni fogja ugyanazokat a szakokat. Szóval ha van Szombathelyen és az ELTE-n is régészet, akkor szerintem a budapesti blokk marad meg. Személyes véleményem szerint (szóval minden esély megvan arra, hogy nincs igazam) Szombathelyre rakják majd a teljes tanárképzést, hisz az a hely, mindig is arról volt híres, ez a fő profilja. A többi kar meg átmegy Budapestre, beolvasztják a már meglévőkbe. Olvasgass utána.
2016. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Óójaaaaaj.

Próbáltam utánaolvasni, de igazán semmit sem találtam...

Köszönöm ><

2016. szept. 16. 09:09
 3/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Távolról sem eszik olyan forrón a kását, mint ahogyan #1 írta! Valóban magas szinten "meg van lebegtetve" a dolog, hogy januártól esetleg az ELTE-hez csatlakozik a Savaria Egyetemi Központ, de ez még a holdban van: sem az ELTE-n, sem Sopronban, sem Szombathelyen még csak össze sem ültek az illetékesek (pl. a Szenátus), hogy erről döntsenek, megállapodást kössenek, stb. Annyira azért még Magyarországon sincs diktatórikusan centralizált oktatási kormányzat, hogy ezt az érintett egyetem(ek) megkérdezése és szuverén döntése nélkül el lehetne rendelni. ;)


Mindazonáltal kétségtelenül nagy annak a valószínűsége, hogy ez a forgatókönyv valósul meg, s Szombathely az ELTE része lesz. Ez viszont szerintem Neked semmiféle rossz hírt nem jelent, sőt! Hiszen teljesen igaza van #1-nek abban, hogy a tanárképzés (ezen belül a töri is) minden bizonnyal Szombathelyen marad. Szinte biztos vagyok benne, hogy ebben az esetben választható marad a régészet minor is. Különös tekintettel arra, hogy -- Dr. habil. Tóth Gábor PhD tanár úr irányításával -- a régészeti antropológiának is olyan magas szintű fellegvára működik a szombathelyi campusban, amelyhez fogható az egész országban csak kevés van.


Szóval szerintem ne habozz: add be nyugodtan a jelentkezést! :)

2016. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt tanulok Szombathelyen törin és pont régésztechnikus szakirányra járok. Tényleg rebesgetik hogy az ELTE-hez csatlakozunk. Viszont erről még nem született döntés, így nem lehet készpénznek venni.

Másrészt viszont az ELTE-s dologtól függetlenül sem biztos hogy lesz itt a jövőben régésztechnikus képzés.

2016. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :3
2016. szept. 18. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:
na mostanra már hivatalos hogy az ELTE része lesz. :)
2016. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És arról mit tudtok, hogy mivel nem indulhatnak történelem-régészet szakok jövőre, tulajdonképpen mi is lesz?
2016. okt. 3. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanári szakok lesznek javarészt.
2016. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha indítják a szakot 2016/2017-es tanévben, akkor a felvetteknek kötelesek a felvételkor éppen aktuális feltételek teljesíteni. Ha téged Szombathelyre vesznek fel, akkor ott is fogsz diplomázni, de lehet utánad kifutatják a szakot. ilyen pl a költségképzéses képzésnél is, ha valakit pl. 150ezer /félév vesznek fel, akkor vgig ezt az összeget fizeti, nem emelheti meg a képzés összegét.
2016. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!