Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem emeltszint 2017?

Történelem emeltszint 2017?

Figyelt kérdés
Sziaaztok segítséget szeretnék kérni. Szeretnék történelemből emelt szintű érettségit tenni. De már egy pár éve nem járok középsuliba, viszont a városban nincsennek ilyen felkészítő tanfolyamok pestre meg nem tudok feljárni. Abban szeretném a segítségetek kérni hogy mind szóbelin mind irásbelin milyen és mekkora követelmény van és hogy a szóbelire hogyan lehet a legjobban felkészüln. A segítségetek előre is köszi.

2016. szept. 2. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az Oktatási Hivatal honlapján megtalálod a tematikát és a szóbeli témaköröket is, sőt még mintatétel is szokott lenni, ha jól tudom.


Szóbelin használhatsz atlaszt, ami nagy segítség, van forrás is a tételen, ezeket mindenképp bele kell építened a feleletedbe. Ezek gyakorlatilag legális puskák is. Ráadásul a december környékén kiírt aktuális témakörök alapján az ELTE meg szokott jelentetni január környékén egy kiadványt a kidolgozott témakörökkel, szerintem abba érdemes belenézni, ha van egy alaptudásod az írásbeliről, akkor simán megfelel az is.


Erről van szó: [link]


Tudom még ajánlani ezeket a köteteket is, együtt kell használni a kettőt az emelt tananyaghoz:

[link]

[link]


De az is elég, ha pl. kitöltöd az összes régi érettségit, mind fenn van az OH honlapján. Az alapján látod, mi hiányos tudás nálad, és azokra ráfekszel.


Ha sosem írtál még emelt szintű töriesszét (ez az írásbeli második része a teszt után, 4 esszét kell írni), akkor az esszéírás követelményeit sem árt átnézni.


Egyébként nem agysebészet, simán menni fog, csak bízz magadban. Jó fenék kell hozzá, aztán leülni és tanulni.

2016. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Studium Generale (felkészítő) is kiadja minden tavasszal a Töri tételeket kidolgozva, és szerintem nagyon jó, én abból tanultam szóbelire és jól is sikerült :)

Egyébként most valószínűleg változni fog az érettségi, tehát szerintem nézz utána mindenképp.

2016. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!