Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó gimnáziumok Sopronban vagy...

Jó gimnáziumok Sopronban vagy Győrben?

Figyelt kérdés
Inkább reál szakra szeretnék menni és eddig a legszimpatikusabb a Széchenyi Sopronban de érdekelne a többi is.

2016. szept. 17. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó suli a Széchenyi, de a Berzsenyi (szintén Sopronban) is az. :D Ott a természettudományos tantárgyakat egész jól oktatják, illetve 9. osztálytól már kell választani modult, ezt évente váltogathatod. Ez azt jelenti, hogy 9. osztályban választhatsz pl. biosz-kémiát, matek-fizikát, magyar-törit,... ezeket emelt óraszámban tanulod, és ha esetleg nem tetszik, tizedikre másikat választhatsz. 11. osztálytól pedig faktokat lehet választani, itt már nincs megszabva, hogy matek-fizika vagy biosz-kémia, össze is tudod kombinálni őket (pl. matek-kémia vagy biológia-fizika). Ha nagyon zavaros, és/vagy esetleg érdekelne több információ, írj bátran. :)
2016. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.:)

Igen gondolkodtam a Berzsenyin is csak az vallásos iskola és én ettől eléggé tartok.

Nem vagyok evangélikus,katolikus is csak elméletben gyakorlatilag pedig abszolút nem hiszek benne és kínszenvedés misére és hittanra járnom.

2016. szept. 18. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem én :D Nekem van 1-2 osztálytársam, akik nincsenek megkeresztelve, de annyi, hogy elviselik a heti 2 hittant (evangélikusra kell járniuk, de az nagyon laza :D ) meg az évi max. 5 istentiszteletet (ami tanítási időben van, tehát még csak be sem kell menni külön azért). Szóval ez semmiképp ne tartson vissza, de a világért sem akarok "erőszakoskodni". :) Mint azt írtam, a Széchenyi is egy nagyon jó, nívós suli, nem lehet rossz választás (én 2. helyen jelöltem meg). ;)
2016. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy megjelölöm majd másodiknak még átgondolom.

Mindenképpen kollégista leszek esetleg arról tudnál valamit mesélni?Nagyon szigorú?Sok a kötelező program?

2016. szept. 18. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal a széchenyisek többsége is a berzsenyis koleszban van, úgyhogy abból a szempontból kb. mindegy is, melyiket jelölöd meg. Én nem vagyok koleszos, bejárok minden nap, de van/volt ott 1-2 ismerősöm. :D Nincs messze egyik sulitól sem (néhány perc gyalog a Széchenyi tér), az állomás meg egy "főbb" buszmegálló mellett van, négyen vannak egy szobában. A menza állítólag borzalmas. :D Első félévben kötelező szilencium van, másodiktól az átlagodtól függ, ha jól tudom, 10-kor van lámpaoltás. Mivel evangélikus a kolesz, esténként van egy kb. 5-10 perces istentisztelet, de ezen kívül semmilyen más program. Nyilvánvalóan tiltott dolog az alkohol (18 fölött is), cigi...

Ennyit tudtam hirtelen összeszedni, talán valamennyit segített. :D

2016. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia. berzsenyis vagyok, igy errol tudok velemenyt mondani. ez az 5. evem itt, (5.osztalyban kezdtem), nem rossz suli, szechenyin kivul ez a masik nivosabb iskola sopronban. a vallasos resze miatt ne aggodj, nem veszik szigoruan.

a tanitas szerintem egesz jo, van egy bizonyos kovetelmeny, de nem lehetetlen.

a modulrol annyit, hogy ha 10.osztaly utan nem azt akarod felvenni faktra, amit modulon tanultal, kulonbozeti vizsgat kell tenni az adott targybol.

kollegiummal kapcsolatban pedig, kozel van a sulihoz, es a menza tenyleg rossz, de amugy a koleszos kozosseg egesz jo, tanuloszoba kotelezo, kijarni pedig engedellyel lehet.(az alkohol/drog/cigi temarol pedig, csak irasban tilos, amugy ha nem kapnak el, senki nem nezi.)

sok sikert :)

2016. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!