Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le lehet diplomázni anélkül,...

Le lehet diplomázni anélkül, hogy főiskolára járnék?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy csak a vizsgákat tenném le a fősulin, de nem járnék főiskolába. Lehet ilyet? Mint az érettséginél, arra is bárki jelentkezhet, függetlenül attól, hogy járt-e középiskolába.
2016. szept. 22. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Esetleg levelezőn, de ha olyan szakon vagy ahol nincsen katalógusos óra akkor "elég" zhra és vizsgákra bejárni.
2016. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
39%
Nem. Ahogy érettségizni sem lehet anélkül, hogy középiskolába járt volna valaki.
2016. szept. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2.: Hogy a francba ne lehetne?? Én másodikos voltam középiskolában, amikor érettségiztem németből.
2016. szept. 22. 09:11
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Ez így nem igaz. A középiskolai végzettség előfeltétele az érettségi letételének, tehát a bizonyítványaidnak meg kell lenniük ahhoz, hogy érettségire bocsátható legyél. Más dolog, hogy ezt magántanulóként is meg lehet szerezni.


Ugyanígy a diplomázás előfeltételeit (záróvizsgák, azok előfeltételeként a tárgyak elvégzése, szakdolgozat írás, annak megvédése, stb.) lehet levelezőn csinálni, ilyenkor minimálisan kell csak bejárni.


De olyan nincs, hogy valaki a nulláról érettségizzen/diplomázzon.

2016. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Levelezőn is vannak kötelező konzultációk, a férjem két fősulit csinált meg levelezőn, ugyan úgy van, mint nappalin, hogy az órák egy része (előadások) nem kötelező, de a katalógusos óráknál (gyakorlat, szeminárium) jelenléti ív van és ha meghaladod a max. hiányzás, nem mehetsz vizsgázni.


Távoktatásnál talán van olyanra elvi lehetőség, amit szeretnél, de ilyen képzést meg nem nagyon fogsz találni. Most rákerestem felvi.hu-n, mindössze 29 találat van az országban alapdiplomát adó ilyen képzésre. Keress rá, hátha pont szerencséd van...

2016. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5.: Jól írod. Ha levelezőre járok sokkal kevesebb órára kell bejárni, de gyakorlati óra kb. minden nap van, ugyanúgy be kell járni. Távoktatással meg az a baj, hogy csak pénz lehúzás. Mivel még alig van erre lehetőség, megtehetik, hogy annyiszor buktassanak meg, ahogy csak kedvük tartja. Az elképzelés egyébként nagyon jó, csak a kivitelezés nem, egyenlőre.
2016. szept. 22. 09:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem lehet már minden tárgyból előrehozott érettségit tenni.
2016. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

" Hogy a francba ne lehetne?? Én másodikos voltam középiskolában, amikor érettségiztem németből."


Bammeg, ha másodikos voltál, akkor jártál középiskolába neeem???

2016. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!