Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elrontottam a középiskolát és...

Elrontottam a középiskolát és én mégis szeretnék főiskolára, egyetemre menni hogyan?

Figyelt kérdés

Tizediktől kezdve nagyon gyatra voltam kettes, hármas átlaggal pszichés problémák depresszió, szorongás miatt, tudjátok olyankor az embert nem érdekli semmi. A képességem szerintem meg lenne hozzá, mert tudok én ha akarok. Kilencedikbe még 4-5 voltam.

Érettségim matek, választott tárgy:2, többi 3.

Újra kéne érettségiznem?


2016. aug. 24. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen szakra szeretnél menni?

A jegyek alapján amúgy, tényleg kell egy újra érettségizés(2-ből), mivel ez alapján a minimum sincs meg sajnos.

Csak a duplázós módszer jöhet szóba, remélem nem orvosi, mert akkor brutál nehéz időszak vár rád, duplázóba nagyon nehéz bejutni az orvosira.

2016. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha jelenleg nem vagy a 280 pont környékén, akkor újra kell érettségizzél. Nyelvvizsgád esetleg van? De a bizidet már nem tudod kijavítani. De ez nem is akkora baj. A duplázós módszer szerint tudsz taktikázni, felvételizni. Megnézed azt a szakot, ahova szeretnél felvételizni, hogy mi azon a szakon a kettő érettségi-felvételi tárgy. Csak ebből a két tárgyból kell újra érettségizned és az érettségi eredményedet mindegyik tárgyból meg fogják duplázni, így fogják számítani a felvételi pontjaidat. Mondjuk ha Töri meg magyar a két felvételi érettségi tárgy, akkor ezekből érettségizel újra, ha például közép magyarból 75%-od lesz, közép töriből meg 80%, akkor a felvételi pontod (75+80) *2 = 310 pont. Ha emeltet teszel akkor emeltenként plusz 50 pontod lesz. Persze, érdemes tanulnod és megpróbálnod az újra érettségit két tárgyból, ami a felvételi pontokat adja az adott szakon.
2016. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!