Továbbtanulás? 14/L

Figyelt kérdés
Szóval fogalmam sincs,mit szeretnék a jövőben csinálni ami érdekel:Turisztika,színészet,tánc.De vannak főiskolák,szóval előtte érdemesebb lenne gimibe mennem.Csak hova? Veszprém,Zala megye környékén.Szeretnék nyelvet is tanulni,felsőfokon és ha lehet akkor ne nyomik járjanak a suliba.
2016. szept. 25. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha oda mesz akkor mar egy nyomi fog oda jarni..
2016. szept. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vicces :D

Miért te is oda jársz?

Egyébként tanácsot kértem,nem "oltogatást":)

2016. szept. 25. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
En mar egy ideje nem jarok a magad fajta nyomik koze :D
2016. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hanem a saját fajtádhoz,aki magának való igaz? ;)

Ha kedveset nem tudsz,akkor el is lehet menni innen:)

2016. szept. 25. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben a korban nagyon ritka az, hogy valaki tudja, mi az amit dolgozni szeretne...

Ha van lehetőséged, menj kéttanítási nyelvű gimnáziumba, ott meg tudod tanulni jól a nyelvet.

Addigra talán ráérzel, mi az a szakma, amit örömmel végzel és meg is élsz belőle.

2016. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak a két tannyelvűnél az a baj,hogy később minden tantárgy azon a nyelven(jelen esetben:angolul) fog menni és én annyira nem vagyok jó,hogy pl a magyart is megértsem angolul,vagy matekot,történelmet
2016. okt. 7. 23:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy normális kéttan nyelvű 0. évfolyammal indít, ahol megtanítják a célnyelvet. Nekem anno heti 25 vagy 30 német órám volt + 3 tesi + 1 ofő, és talán ének...


Volt egy anyanyelvi tanárunk, ő tanított "társalgást, témákat, kiejtést" illetve egy másik tanár, aki fejünkbe verte a nyelvtant. Ő magyar volt, de többnyire németül tartotta az órákat.


Itt még az is megtanult középfokon, aki nem akart. :)


Ezután lehet tanítani tantárgyat másik nyelven. Hidd el, nem olyan nehéz, mint amilyennek hangzik

2016. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem lesz minden tárgy célnyelven. Pl magyar nyelv és irodalom biztosan nem. :)

Én anno egyetemes történelmet, földrajzot, fizikát és matekot tanultam németül. Célnyelven annak idején ( 20 éve) lényegesen könnyebb volt a matek érettségi. Most nem tudom, mi a helyzet.

2016. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!