Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Karinthy Frigyes Gim. ,...

Karinthy Frigyes Gim. , Tamási Áron Gim. , DNG vagy DSB?

Figyelt kérdés

A fent felsoroltak közül meilyk a legjobb iskola? /német/

13/l



2016. okt. 8. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a Karinthy*-*
2016. okt. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek közül tényleg a Karinthy a legerősebb.

Ha kifejezetten a német nyelv érdekel esetleg még a Kultúra és a hagyományok is akkor a Dng is jó választás lehet


De mivel ez egy nemzetiségi suli, felvesznek ide olyanokat is akik nem feltétlenül illenek nívós iskolába csak azért mert van német rokona...


Mindent összevetve szerintem a Karinthy jobb választás lehet, de az a tuti ha elmész nyílt napra és a saját szemeddel nézed meg hiszen az a legfontosabb te mit gondolsz róla. :)

Ha bármi kérdésed van a Karinthyval vagy a felvételivel kapcsolatban akkor nyugodtan írj privátban :)

2016. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért az utóbbi hozzászólás kicsit erős volt. Elég kemény a felvételi a DNG-be és és maga a suli is. A lányom most 0-kos és nem tudja elmondani, hogy van olyan az osztályban, akinek semmi keresnivalója ott és csak azért vették volna fel, mert uramfia az akárkije.Én már 2. éve összevetem az ideiglenes és végleges felvételi rangsort, és hidd el, nincs a véglegesben olyan, akinek az ideiglenes alapján semmi keresnivalója ott.
2016. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Angol szempontjából a Karinthy, német szempontjából a DNG.
2016. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha a német fontos mindenképp a DNG. Én oda jártam, és egy nagyon nagy előnye a DSD ami egy nyelvizsga amit más suliban nem kapsz meg. A lényege hogy ezt Németországban is elfogadjak, míg a normál nyelvizsga nen ér semmit külföldön. Nagyon jó a közösség (persze mint mindenhol vannak kivételek, de nem fogsz tökéletes sulit találni) tanárok nagyon jók! Erős suli!
2016. dec. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

DSB ?


Az melyik

2018. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

DSD = Deutsches Sparchdiplom


Ez nyelvvizsgáztatási rendszer neve, amit Németországban is elfogadnak, a hagyományossal szemben.


Igazat adok az előttem szólóknak, nem tud bejutni akárki, nehéz a felvételi. Az hogy német van-e a rokonságban csak abban az esetben számít valamit, ha az utolsó helyeken sok az azonos pontszám, ebben az esetben azt veszik fel előbb, akinek vannak nemzetiségi gyökerei. Hidd el olyan nincs hogy szar felvételit írt, de felvették, mert Gipsz Jakabnak az akárkije. Nekem mindkét lányom odajár (0. és 1. osztály) 25 éve én is odajártam. Akkor sem volt könnyű suli, most sem az. Német oktatás szempontjából van olyan erős mint a Karinthy, annyival ad többet, hogy a német nemzetiség kultúráján is erős hangsúly van (német tánc, német népismeret, és hagyományőrző programok).

2018. máj. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!