Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz a matek a BGE-n? Jó...

Nehéz a matek a BGE-n? Jó sulinak számít? Többi lent

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok és jelenleg a Budapesti Gazdasági Egyetemen gondolkozom... A nemzetközi gazdálkodás érdekelne illetve a kereskedelem-marketing (angol nyelven).

Problémáim:

1. matekból általában 3/4 vagyok, de 11.-ben szinte végig csak ötösöm volt belőle (valahogy a koordináta geometriát szerettem és értettem is).

Ilyen eredménnyel bírni lehet a számolós tárgyakat, a közgazdaságtant?

2. Angol nyelvet tanulok, van középfokú nyelvvizsgám és pár hónap múlva megyek felsőfokúzni. A gond csak az, hogy például a nemzetközi gazdálkodáson két idegennyelvet kell tanulni (a másik szerintem a német lenne), de az angolon kívül jelenleg nem tudok más nyelven. Egyetemen be tudnám hozni az elmaradást a másik idegennyelvből?

Köszi a válaszokat!:)



2016. okt. 11. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezeknek a középiskolai eredményeknek nincs akkora jelentőségük, mint azt sokan hiszik. Igen, nehéz a matek a BGE-n. Aki csillagos ötös volt középiskolába, az is kibukhat, de ugyanúgy egy 3-as matekos is teljesíthet majd kiválóan. Ez sok mindennek a függvénye. Már a középiskolák között is teljesen más az oktatási és követelményrendszer. Mást várnak el, máshogyan, más szigorral. Erre jön a BGE, ami szintén egy új dolog lesz. Azt kell eldönteni, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Ha ez érdekel, akkor ilyen irányba gyere, ha teheted. Ennyi. Itt majd kiderül, hogy hogy bírod. Félni pedig felesleges.
2016. okt. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
31%

FYI: a BGE-re évente sok száz hallgatót vesznek fel, aztán brutális ámokfutásba kezdenek, és a háromnegyedüket kiszórják. Már-már BME szintű a szivatás. Igaz, cserében értékes gazdasági diplomád lesz. Kösd fel a gumibugyid.

BGE mellett nem nagyon lesz időd németül megtanulni. Az alapokat nagyon nehéz elsajátítani, és ha nincsenek meg a szilárd alapok, utána már cseszheted.

2016. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia! első éves vagyok bge angol nemzetközi gazdálkodáson. Matek abszolút teljesíthető, most lesz a második zh. Csak sokat kell gyakorolni és menni fog. Közgázon nincs nagy matek, inkább a statisztikától félnék :D ja és készülj fel hogy egy-két tanár rohadtul nem tud angolul, de ez minden egyetemen így van. Arra is számíts, hogy németet csak úgy tudod felvenni, hogy kb. középszinten tudod. Nálunk sokan azzal szopnak most, mert év elején van egy felmérő belőle. Más nyelveket fel lehet 6 félévre venni: orosz,spanyol,kínai stb.


Sok sikert a felvételidhez!

2016. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
(előző vagyok) 6 félévre 0-ról/totál az elejéről a nyelvet
2016. okt. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalat: aki kicsit is értelmes, annak könnyű lesz a matek és a közgazdaságtan is. Akiknek nehézségei vannak ezekkel a tárgyakkal, azoknak a nagy része valójában nem elég jó arra a szakra. Persze esélyes, hogy így is elvégzik a tárgyakat, aztán a szakot, de alapvető problémamegoldó és logikai képességek hiányoznak belőlük, ami hátrány lehet később.
2016. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3. legjobb gqzdasági egyetem az országban, a matek nehéz, de teljesíthető :)
2017. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gazdasági szakokon kb. a faktos anyagot adják le kiegészítve. Ha azt ment, akkor semmi okod félni. Ha nem voltál faktos, akkor picit nehezebb lesz, de úgy is simán teljesíthető.
2017. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!