Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha közgazdasági szakirányban...

Ha közgazdasági szakirányban tanulok, akkor miért kell kötelezően érettségiznem belőle?

Figyelt kérdés
Időközben rájöttem, hogy nem ebben az irányban szeretnék továbbtanulni, inkább más tárgyakból emelteznék, viszont a szakmai érettségi mellett túl sokat vállalnék. Sehogy sem lehet kibújni alóla?

2016. okt. 12. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert a nagyokosok úgy döntöttek erről. Eddig nem kellet, 2017-tól kell, mert bevezették. Valakinek előnye, hiszen egyből szakmához jut. Úgy lehet ezt kikerülni, hogy nem az utolsó évben jössz rá, hogy nem az szeretnél lenni, amit eddig tanultál. Szerintem ez természetes egy szakközépiskolában, ahol az adott szakmán van a hangsúly.

Ha másik irányan szeretnél továbbtanulni, akkor egy kicsit "hanyagold" a gazdasági tárgyakat, inkább azokba fektess energiát, amelyekből emeltezni szeretnél. Pontszámításnál úgyis van olyan lehetőség, hogy 2 érettségidet duplázzak, ha azok jól sikerülnek, akkor mindegy, hogy más tárgyakból milyen jegyed volt.

2016. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van, azért kötelező, mert ez a kormányrendelet. Egyébként ha elolvasod a kormányrendeletet, akkor kiderül, hogy nem is kötelező, mert mindenkinek négy kötelező és egy választott tárgya van, csak neked előírták, hogy ezt választod. Ugye érted?

A kérdésedből nem derül ki, hányadikos vagy.

Kibújni kétféleképp lehet, de szerintem mind a kettő nehezebb, mint leérettségizni:

a) Átmész gimnáziumba különbözetikkel, ha átvesznek.

b) A tanulói jogviszony lejárta után érettségizel abból, amiből akarsz. Jó sok pénzért, és persze egy évvel később tanulsz tovább.

2016. okt. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. (: Végzős vagyok, sajnos túl későn jöttem rá erre, ilyenkor már nem akarok iskolát váltani. Persze nem én vagyok az egyetlen, aki meggondolta magát, de szerintem kevesen tudják 9.-es korukban, hogy mik is akarnak lenni. Ezért tartom hülyeségnek az egészet...
2016. okt. 15. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit tartasz hülyeségnek? Aki nem tudja, hogy mi akar lenni, vagy bizonytalan menjen gimibe, azután bárhova lehet menni.
2016. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, több más szempontból is hülyeség, de ez van. Nem az egyetlen hülyeség, amit kaptunk ettől a minisztériumtól.
2016. okt. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Ha úgy vesszük, igazad van, de nagyon sokan meggondolatlanul választanak szakmát az érettségi mellé. Meg persze nem csak magával a szakmával lehet probléma, hanem például a tanítási módszerekkel az adott iskolában, vagy egyszerűen változik az érdeklődés... a lényeg, hogy csalódnak, ahogy én is. Amit hülyeségnek tartok, az az, hogy nem kapunk lehetőséget arra, hogy kihagyjuk a szakmai vizsgát. Ez nem olyan, mint a matek, a töri, a nyelv és a magyar, mert magától értetődő, hogy azok kötelezőek.
2016. okt. 16. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!