Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól értem, hogy mikor NEM...

Jól értem, hogy mikor NEM kell visszafizetni az államilag támogatott suli felét HA véletlenül kibuknék?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem az, hogy ha elkezdek államilag támogatotton egy hat éves képzést, de mondjuk első szemeszter végén kibukok akkor nem kell fizetnem.

Ha pedig mondjuk 2. szemeszter végén bukok ki, akkor ezekben az esetekben nem kell fizetnem:

-ha annyi félévet dolgozok itt Magyarországon bejelentett munkával amennyi fizetett félévem volt (ebbe az is beleszámít, hogy ha pl. már akkor elkezdtem dolgozni amikor a suli kezdődött? Tehát ha végig dolgoztam suli mellett akkor nem kell visszafizetnem semmit? Az is beleszámít amit a suli ELŐTT dolgoztam? És számít, hogy 4-6 vagy 8 órában?)

-ha tartós betegségem van (ebbe pszichés betegségek is beleszámítanak? Pl. bipoláris depresszió..stb, vagy csak a fizikai betegségek)

Tudom, hogy még van egy-két "kibúvó" de emiatt szülni nem akarok..:D

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. okt. 14. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudok arról, hogy ha dolgozol, akkor nem kell visszafizetned, ha kibuksz.


HA diplomát szerzel, és ledogozod a tanult éveid MÁSFÉLSZERESÉT, akkor nem kell tandíjat fizetned.

2016. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, eddig én is így tudtam, de emiatt bizonytalanodtam el: [link]


"Amennyiben nem sikerül megszerezni a diplomátokat a képzési idő másfélszeresén belül, vissza kell fizetnetek az állami ösztöndíj, azaz a tandíj felét. Természetesen ettől függetlenül még befejezhetitek az egyetemet.

Emellett kérhettek részletfizetést vagy akár teljes mentességet is, illetve kiválthatjátok a visszafizetési kötelezettséget azzal, ha az államis félévekkel megegyező időtartamban bejelentett, hazai munkaviszonyt folytattok. Ezt akár visszamenőlegesen is, de legkorábban a hallgatói jogviszony megszűnéséig kérhetitek - ha tehát az abszolutórium megszerzése után dolgoztatok, akkor ezt az időszakot figyelembe veszik. Mentességet többek közt tartós betegség, baleset, szülés, esetleg két vagy több gyermek nevelése miatt kérhettek."

2016. okt. 15. 19:03
 3/3 anonim válasza:

"Kérelem: visszatérítés helyett hazai munkaviszony-fenntartásának vállalása"

[link]

2017. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!