Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kaphatom vissza az...

Hogy kaphatom vissza az érettségimet?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem valami OKJ-ra,de az első héten otthagytam,nagyon nem tetszett,átiratkoztam egy másik képzésre.Viszont le kellett adni az érettségit már az első nap az előző OKJ-n az osztályfőnöknek.Azt mindta,hogy elzárja valahova az érettségiket.De nem értem,minek zárja el,meg minek kell neki.Nálam lenne a helye,nem valami kicseszett szekrémybe elzárva.Szóval még mindig a régi osztályfőnökömnél van az érettségim elzárva valami szekrénybe.

2016. okt. 15. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Odamész hozzá és visszakéred! Varázslat!
2016. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Most komoly?

Általában fénymásolatot szoktak kérni

2016. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Bemész a suliba és elkéred, megmondod,

hogy szükséged van rá (meg már amúgy sem jársz oda)

2016. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Ez tanfolyam vagy iskolarendszerű képzés?
2016. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi bizonyítványra gondolsz? Kezdjük ott, hogy eleve nem volt joga visszatartani, fénymásolás után vissza kellett volna adnia azonnal. Menj oda, és kérd vissza Ha nem adja, menj be az igazgatóhoz, és mondd meg, hogy feljelentést teszel és botrányt csinálsz, ha öt percen belül nincs a kezedben.


BTK!

Okirattal visszaélés


346. §120 (1) Aki egy vagy több olyan közokiratot, amely nem vagy nem kizárólag a sajátja,


a) mástól, annak beleegyezése nélkül jogtalanul megszerez,


b) jogtalanul megsemmisít, megrongál, vagy


c) mástól jogtalanul elvesz, vagy a jogosult elől jogtalanul eltitkol,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Mármost te nem adtad a beleegyezésedet ahhoz, hogy ezt ő magánál tartsa, csak hogy ellenőrizze. De ha adtad volna is, visszavonod. Úgyhogy nagyon gyorsan adja vissza. Az érettségi bizonyítvány ugyanis közokirat.

2016. okt. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!