Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idő felkészülni egy...

Mennyi idő felkészülni egy matematika érettségire?

Figyelt kérdés
Szóval így 25 évesen szeretnék elkezdeni egy egyetemet, de annó kicsit elrontottam az érettségimet. 7 éve volt, mára kb. semmi sem maradt meg belőle, mivel nem használtam a matematikát. Arra gondoltam, hogy magántanárhoz járnék, hogy felkészülhessek belőle olyan szintre, hogy egy 80%-ot el tudjak érni középszinten, amire persze szükség lesz az egyetemen is. Szóval ha lenne elég pontom sem kezdenék bele így, mert amögött a pont mögött az a tudás már nem lenne. Kérdésem, hogy mennyi idő ez? Nyilván emberfüggő, de mit gondoltok, mennyi idő lehet? 4 hónap alatt elérhető, heti 2-3 magánórával?
2016. okt. 17. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez tényleg emberfüggő. Én sosem tanultam matekra, a tanárom gyatra volt. Doga előtt átolvasgattam és simán át is mentem. Van olyan aki egész áldott nap magolt de mégis megbukott..
2016. okt. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Valóban emberfüggő, de a szorgalom sokat lendít a dolgon. Korrepetálok egy érettségire készülő emberkét, neki nem nulla volt a tudása, sok mindent tudott régről, de újra kellett mindent venni. Ő például nem is tanult logaritmusokról meg komplex számokról. Ennek ellenére egy magyarázat + a megfelelő szabályok megtanulása után tudta alkalmazni a dolgokat. Akkor ment is neki, viszont 2 hónap kihagyásával teljesen szétesett minden... Szóval ami nagyon-nagyon fontos, hogy gyakorolj sokat. Egy dolog megérteni valamit, de csak rengeteg gyakorlással tűnnek el a pontnyelő hibák, mint például az előjelek elnézése. Illetve a sok gyakorlás során tanulod meg azokat a dolgokat, amiket előzetesen megértettél. Én úgy gondolom, hogy szorgalmas és kitartó munkával képes leszel felkészülni 4 hónap alatt. Sok sikert!
2016. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Azt még hozzátenném, hogy én annak idején fizikából érettségiztem pluszba érettségi után. 25 alkalommal kaptam korrepetálást és 74% lett. Végül nem vettem hasznát neki, de mégis csak 25 alkalomból jött ez ki. Heti két alkalom korrepetálás 4 hónapon át az 32 alkalom. 3 alkalommal már 48. Már esélyesebbnek tűnik!
2016. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mindegy hogy heti 100 vagy 1 órát jársz korepre... Ha egyedül önmagad nem szánod rá az időt hogy gyakorold akkor nem sok haszna lesz.


Én idén készülök fel egyedül. Lassan kezdem a gyakorlókat érettségire.

Neked is annál biztosabb minél többet gyakorolsz. 4 hónap elég arra hogy betanulgasd az érettségin lévő dolgokat kb 70-80%-ra de ha egyetemre kerülsz ott az senkit nem fog érdekelni hogy te tudod hogy (a+b)(a-b)/(a+b)2 mennyi...

2016. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!