Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt matekra felkészülni egy...

Emelt matekra felkészülni egy év alatt nulláról?

Figyelt kérdés

Majdhogynem nulláról, mivel középiskolában nem foglalkoztam sajnos a matekkal mert nem voltak olyan ambícióim hogy reál szakos egyetemre megyek és azóta el is telt pár év.

Elsősorban tapasztalatok érdekelnének, járt-e valaki hasonló cipőben stb.

OE-KVK lenne az elsődleges cél, az ahhoz szükséges tudást kellene megszerezni egy év alatt, hogy el is tudjam végezni. Egyébként fizikából is hasonló mértékű a lemaradásom mint matekból.

Jövő tavasszal jelentkeznék, és ősszel kezdenék



2014. aug. 15. 02:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagyis nem tavasszal, de ez igazából mindegy, lényeg, hogy 1 évem lenne felkészülni.
2014. aug. 15. 02:06
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Ha reggeltől estig csak a matekkal foglalkozol, akkor sem biztos, hogy fel tudsz készülni (ahhoz első olvasatra el kellene, hogy sajátítsd az anyagot). Ráadásul a faktos matek olyan szempontból nehezebb, hogy egy másik szempontból vizsgálja a matematikát, mint a középszintű anyag (határérték-számítás, deriválás, integrálás, csak hogy a fontosabbakat említsem). Viszont ezekben az a jó, hogy nem épülnek gyökeresen a középsulis anyagra, azok nélkül is el lehet sajátítani, de persze nem árt, ha van háttérinformációnk.
2014. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi idő alatt könnyedén fel lehet készülni emelt szintű érettségire. Gyűjtsed be az előző évek érettségi kérdéssorait és azokat a típusú feladatokat gyakorold be. Amikor az előző 3-4 évet már lazán megoldod, az idei sem fog gondot okozni. Persze ehhez minden nap le kell ülni egy-két órát matekozni. Hozzáteszem, hogy ezt az ütemet utána főiskolán/egyetemen sem árt folytatni.
2014. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen poén, én is hasonló célokkal rendelkeztem/rendelkezem, bár azóta már a mérnökinfó is megfordult a fejemben.

Bár én még nem kezdtem neki, mert nem igazán hiszek magamban. Nekem van egy ismerősöm aki középiskolában faktra járt matekból, mellette kitűnő is volt belőle, de nem merte bevállalni az emelet matekot (középszintűt 97%-osra írta meg, ő most a BME mérnökinfón van).


Na mindegy, itt egy oldal ami nagyban segíthet a tanulásban:


[link]


Lehet én is megpróbálom :D

2014. aug. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én már elkezdtem a tanulást 2-3 hete amióta kitaláltam, így is kevésnek érzem az időt :D


Érettségizni amúgy én sem fogok emeltből, nem kimondottan az emelt érettségi a cél, hanem az emelt tudás, arra meg több az időm jövő szeptemberig. Érettségin meg biztosra megyek majd inkább egy közép matek-info párossal.

2014. aug. 15. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!