Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a BME...

Mi a véleményetek a BME informatikai karáról? Melyiket a legérdemesebb ha programozással szeretnék foglalkozni? Erre a célra jobb ez mint a kifejezett programozókar pl. az eltén? A mérnökinformatikushoz mennyire kell sok fizika?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a fizikát csak azért kérdezem :)
2016. okt. 19. 13:43
 1/3 A kérdező kommentje:
sok rosszat hallottam a programozóképző karokról, ezért kezdtem el más fele is nézelődni :D
2016. okt. 19. 13:46
 2/3 anonim ***** válasza:
A BME a legszívatósabb szerintem. Nagyon kemény legényeknek való a BME VIK. Azoknak akiknek a hobbija a tanulás, és hajlandóak éjt-nappallá téve tanulni, szinte minden nap. Főleg az 1-4 félévben. Ide kell egy kis fizika is. Te tudod mire vagy képes. Ha az IMSC képzésre nem tudsz bekerülni, akkor ráadásul szar oktatókat fogsz kapni, mert az IMSC-sek kapják a jobbakat. Jobb eséllyel indulsz egy másik informatikai egyetemen.
2016. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz, más helyre írtam, de ennél jobban nem tudom kifejteni, én oda járok és ez a véleményem röviden:


Én mindig azt hallom itt, főleg a tárgy oktatóitól és a "szakmai kukabúvár" hallgatóktól, hogy mit akarok elmélet nélkül kezdeni. Lehet hogy igazuk van, mert aki nem tudja hogy pl. a nullával való osztás nem értelmezett, az ne akarjon számolni. De nem értem, hogy miért kérnek számon annyi fölösleges és idióta baromságot, ami semmire sem jó, és a gyakorlati hátteréből az égvilágon semmit nem mutatnak. Pl. az adatbázisok. Könnyesre szopatják a hallgatóságot az elmebeteg semmitmondó hülyeségeikkel, és semmit nem mutatnak meg abból hogy ez pl. Access-ben, vagy SAP vagy akármilyen adatbáziskezelőben hogy történik, pedig ha gyakorlatiasan mutatnák, bármiben lefogadom, hogy mindenki megértené, mert nagyon egyszerű dolgokról van szó, csak a sok és indokolatlanul "tudományos" nyelven fogalmazott fölösleges elmélet elnyomja ezt.

És sajnos első évben teljesen kiölték belőlem a lelkesedést és az embert, mert gépként kezelnek, szarba sem vesznek. (...)

A pénz miatt nem tudom otthagyni, idézőjelesen rá vagyok kényszerítve, hogy valahol befejezzem az alapdiplomát. Amit nem bánok, csak kicsit fogytán a türelmem, hogy eddig még semmiből sem buktam meg, de nem látom magamat se fejlődni se romlani, csak azt hogy tanulom a sok marhaságot mint a gép. Pár osztálytársam a Pázmányra ment vagy az Óbudaira, amiket mesélnek, egyszerűen nem tértem magamhoz, hogy őket miért nem szopatták meg annyi fölösleges baromsággal, mint minket? Nekik miért tetszik, miért jobb az átlaguk is, miért tudnak már most többet programozásból, grafikából, mint én? Pedig ugyanúgy tanultam és csináltam, csak a gyakorlati részét elfelejtették megtanítani... Szerintem azért mert csak a neve nagy az egyetemnek, az oktatást ezek alapján borzalmasnak tartom, ahol nem jó szakember leszel, hanem csak megtanulsz keményen szopni :(.

(...)

2016. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!