Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvették a telefonomat az...

Elvették a telefonomat az iskolában, szünet közben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ma az egyik szünetben elkezdtem telefonozni, erre az egyik osztálytársam beárult a tanárnak aki elkérte, odaadtam neki, tiszta ideg voltam mert egy kicsit jogtalannak éreztem az elvételt. Ugye bejott a tanar, szokasos duma hogy "majd szuleimnek vissza adja" utana elkerte, becsongettek, kiment. Otthon ragugliztam erre a cuccra, azt talaltam hogy elveheti a tanitas idejére, de a vegen koteles visszaadni (Ptk.) Ja és a vicc ebben mégpedig az, hogy a házirendet is elolvastam, ami azt allitotta, hogy az elvett mobiltelefonokat a tanar KOTELES vissza adni a tanitas utan. Nem igy tortent, hazamentem, és még most is tiszta ideg vagyok a velem történt igazsagtalansag miatt...

2016. okt. 20. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

És a házirendben azt nem olvastad, hogy ott tilos telefont használni????


Elöször az általad elkövetett dologgal fogalalkozz és ne másban keresd a hibát!

2016. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Majd anyukádnak odaadja ezek szerint. Hol itt a baj?
2016. okt. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Szüleidnek visszaadják majd, te meg legközelebb betartod a szabályt. Ez ilyen egyszerű.
2016. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Szünet közben nem vehetik el... Legalábbis nálunk nem. Keress rá a sulid házirendjében.
2016. okt. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Kinyomtatod a házirendet meg az ide vonatkozó Ptk. rendeletet, elbaktatsz az osztályfőnöködhöz, megmutatod neki és segítséget kérsz a telefon visszavételét illetően. Ha normális, akkor utána ketten elmentek az említett tanárhoz és visszaveszitek a telefont.


Egyébként én szülőként baromira felhúznám magam egy ilyen eseten. Nem, nem rád haragudnék, hanem a tanárra meg arra az idióta iskolavezetésre, aki egy ilyen szabályt elfogad és betartat, hogy szünetben tilos telefont használni. És ha a szülővel akar beszélni? Meg amúgy mi a frász közük van hozzá, hogy te mit csinálsz a saját telefonoddal? 21. század, helló. Magyarországon nulla az informatika oktatás, a tanárok olyan befásultak, hogy öröm lenne hasogatni őket, és erre még ez is. Nagyon kontra produktív az ilyen hozz állás, szóval valószínűleg lenne egy agresszív beszélgetésem a tanárral és az igazgatóval is.

Ilyenről utoljára a kétezres évek elején hallottam még a volt általános iskolámban. Hát ott is egy gigantikus hülyeségnek tartotta mindenki az egészet (és itt a szülőkre és a tanári kar jelentős részére gondolok).

2016. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Kedves károgók! Nem a kérdező nem olvasta el figyelmesen a házirendet, és nem ő keresi másban a hibát, hanem ti olvassátok el még egyszer a kérdező szövegét! Ő nem azt írta, hogy órán telefonozott, hanem azt, hogy szünetben!

Tudtommal szünetben lehet telefonozni. Ha órán telefonoztál volna, akkor megérteném, hogy elveszi, de ez szünetben történt, úgyhogy teljesen jogtalanul vette el! Javaslom, hogy keresd fel emiatt az ofőt, ő biztosan segíteni fog neked.

2016. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
No kedves, lepontozók. Miért is baj az, hogy a gyereknek be kell tartania a szabályokat?
2016. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

"No kedves, lepontozók. Miért is baj az, hogy a gyereknek be kell tartania a szabályokat?"


Mert hülye a szabály, azért. Komolyan, hány ember járkál telefon nélkül? Kezeket a magasba! Szünetben telefonozott. Konkrétan fejbe b..sztam volna a tanárt, ha emiatt nem értem volna el a gyerekemet telefonon.

2016. okt. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

"No kedves, lepontozók. Miért is baj az, hogy a gyereknek be kell tartania a szabályokat?"


Plusz ha elolvastad volna a kérdést, akkor nem is az a baja a kérdezőnek, hogy elvették a telefonját egy röhejes szabály miatt, hanem hogy nem adták vissza akkor, AHOGY A SZABÁLY ELŐÍRTA.

2016. okt. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Crisopher, igen azt kéne, rendet tartani. Például ott kéne kezdeni, hogy ha már a tanár betartat egy ilyen idióta szabályt, akkor a rá eső részre is odafigyel és a tanítás végeztével visszaadja a telefont, ahogyan a házirendben van.

Mégis mire jó az itteni vinnyogásod és vergődésed, elárulnád? Ez a hozzászólásod is nullán lesz.

2016. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!