Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átiratkozás? Budapesti Berzsen...

Átiratkozás? Budapesti Berzsenyiből a Veszprémi Vetésibe vagy a Lovassyba szeretnék átiratkozni. Melyikbe menjek? Melyiket ajánljátok? Melyik a jobb gimnázium? Melyikben milyen a hangulat?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget! Főképp humán beállítottságú vagyok, de a biosz, kémi@val sincs gondom.

2016. okt. 21. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindegyik iskola nagyon jó. Ha választani kéne melyik a jobb/erősebb, a Lovassyt mondanám. Jár oda több ismerősöm is, nekik tetszik.

Nagyon erős a nyelvoktatás.

Remélem tudtam segíteni.

2016. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ,megy a zöld kéz:)
2016. okt. 23. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:

A Vetésit és a Lovassyt azért nehéz összehasonlítani, mert másban jók. Mindkettő színvonalas, erős iskola jó tanárokkal és légkörrel. A Lovassy inkább reál (matek, infó), míg a Vetési humán (nyelvek) oldalon erős, én ez alapján választottam és nem bántam meg :) Vetésis lettem francia-magyar kéttannyelvűn. Nagyon sokat utazunk, rengeteg a kirándulás és cserediák program. Pár hely, ahová a 4 év alatt eddig eljutottam a sulival: Párizs, Lyon, Marseille, Nizza, Monaco, Nantes, Milánó, Svájc, Prága, Bécs... Szóval ez egy klassz szak, de nem könnyű. Valóban sokat kell tanulni, vannak elvárások, de megéri, hisz utána gyakorlatilag bármelyik egyetemen (és külföldön is) tárt karokkal várnak. Ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan! :)


Egy Vetésis franciás

2016. nov. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Én most Lovassy angolra járok, és neked is egyértelműen a Lovassyt ajánlom! Nagyon erős iskola, aki idejár, az szinte biztos, hogy remek egyetemre megy majd. A tanárok nagyon jók, az órák színvonalasak. Az igaz, hogy sokat kell tanulni, de mellette rengeteg program, én egy nap sem unatkozom. Ebben a tanévben már több külföldi út is volt és még lesz is egy csomó. Volt eddig Párizs, Skócia, Celje, Bécs, Németország és több síút is! Itt rengeteget utazunk! Hátrányt vagy rossz dolgot nem is tudok róla mondani!

Összehasonlíthatatlan a Vetésivel, nagyon nincs egy szinten a két gimi, míg a Lovassy erős reálban és humánban is egyaránt, a Vetési csak humános és nem is olyan jó, már elnézést a Vetésisektől. Sokan, akik odajárnak azt hiszik, h olyan jó, mint a Lovassy, de NEM! A Lovassy fellegekkel jobb, most is benne volt az ország legjobb 10 gimijében, a Vetési meg sehol nem volt....

2016. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék, hogy a Vetésiről nincs véleményem, de... az, hogy a suli hol szerepel, inkább a diákok érdeme, és kevésbé a tanároké. (Csak úgy könnyebb eredményt felmutatni, ha a legjobb diákok ide koncentrálódnak, és alapvetően megvan bennük az érdeklődés.)


Szerintem inkább a Vetésibe menj biosz-kémia, humán érdeklődéssel. (Főleg, mert a kémia tudásod itt el fog veszni, ha magadtól nem érdeklődsz iránta.)


Egyébként a suliban sok programra, szakkörre van lehetőség. Tényleg, nem az van, hogy akkor suli után mindenki lelép. Viszont ingyenes utazások nem nagyon vannak (Vetésiben nem tudom, mennyit kell értük fizetni / nem fizetni).

2016. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2016-12-05 15:49-es

Azért a "Lovassy fellegekkel jobb" elég durva, tipikus lovassys sznob mentalitás. Nem tudom hányadikos vagy, de ha még csak a 3. évedben jársz fognak még érni meglepetések.Én is oda jártam, de azért ne túlozzunk. Személytelen környezet, csak az elvárások vannak, a véleményedet semmibe veszik, lehetsz kitűnő tanuló, vehetsz részt projektekben amivel segíted az iskola hírnevét, de nem érdekel senkit. És a diákokra ráerőltetett liberális gondolkodásmódot azért megemlíteném.

A kérdezőnek meg: hacsak nem vagy valami olyan szakon a mostani sulidban mint amilyen van a Lovassyban, elég valószínű, hogy infóra tesznek be, ami azért durván reál.

A Vetésiről meg annyit, hogy oké, hogy sok helyre mentek, de azt azért említsd meg kérlek, hogy 90-100ezrekbe kerülnek (fejenként!) az osztálykirándulások. Nekem is volt több ismerősöm francián, németen, angolon, de spanyolon is:protekció mindegyik szakon, csak a pénz számít.

Mondjuk még így is a Lovassyt ajánlanám, mert ott nincsenek ekkora pénzügyi lehúzások, mint a Vetésiben, de azért valószínűleg a Vetésiben jobb az átlagos hangulat, mint a Lovassyban. Abból a szempontból meg, hogy jó egyetemre akarsz menni tökmindegy melyik, mert vették fel Közgázos ismerősömet Eltére meg BME-re.

2017. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, az utazások nyilván pénzbe kerülnek - mint mindenhol. De azt hozzátenném, hogy bármikor fordulhatsz az iskolai alapítványhoz támogatásért és ingyenes lehetőségek is vannak. Én tavaly 3 hónapot töltöttem kint Franciaországban teljesen ingyen (szállás, kaja, oktatás). És nem gondolnám, hogy 85 000 Ft nagy lehúzás lenne egy másfél hetes utazásért (2 nap Monaco, 1 nap Milánó, 7 nap Franciaország). A belépők és a busz pénzbe kerül, ezeket nem lehet sajnos kikerülni. Szóval csak azt szeretném mondani, hogy valóban nem olcsóak a kirándulások, de egyrészt minden fakultatív, másrészt pedig maximálisan megéri az utolsó centig :) Tanulsz, pihensz, barátkozol és világot látsz egyszerre.
2017. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kiskolbász válasza:
Én Lovassys voltam és nem szerettem :/ Erős oktatás, de fullra nem érdekelsz senkit. Minden diák ugyanolyan nagyképű bunkó, aki csak magával törődik. Felsőbbrendűnek érzik magukat, lenézik a többi suli tanulóit... Nagyon elit hely. Ha bírod ezt, menj oda, de ha igazán összetartó közösséget szeretnél, nem a Lovassyt javaslom. Vetésiben van több ismerősöm, ők szeretik, tényleg sokat utaznak, Hollandia, Spanyolország meg minden. Ahogy előttem is mondják, nem olcsó, de az összes cserediákosdit imádták a haverjaim, van egy halom nemzetközi kapcsolatuk, meg élőben tolják a nyelvet :D Klassz dolog ez, szerintem megéri beletenni egy kis zsét. Amúgy hogy állsz, kérdező? Hol tanulsz most?
2017. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 vanslover válasza:
Mit vered a nyalad, h a lovassy elso 10-ben benne van, orulj inkabb annak, h anyad nem csapott a falhoz szuletesed utan
2019. ápr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!