Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki igényelt Diákhitelt,...

Aki igényelt Diákhitelt, hogyan törleszti?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, a féléves tandíj 300.000 ft. A visszafizetést mikor és milyen mértékben kell elkezdeni? Nagyon megijedtem, mert pl. az én szakom esetén 7 félév van, aminek a tandíja több mint 2 millió forint lesz összesen... és nem tudtam előre hogy ennyi lesz. Mondott mindenki mindenfélét. Az ösztöndíj pedig egyelőre esélytelen, mert elég nehéz és sok a tanulnivaló. Jobb lenne abbahagyni? Félek hogy nem találok olyan munkát majd ami ezt a költséget fedezi, a családomra ilyen szempontból pedig nem számíthatok.
2016. okt. 24. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de eleg ijeszto es felelotlen, hogy alairsz valamit, ami a kesobbiekben tobb millios fizetesi kotelezettseget ro rad, ugy, hogy halvanylila gozod sincsen, hogy mit irtal ala. Ezeket az informaciokat konkretan megkapod papiron a szerzodes elott, csak el kell olvasni. De itt van nehany basic info: legutobbi tudomasom szerint a vegzes utani 4.honapban kell elkezdeni a torlesztest, barmikor lehet elotorleszteni, 2%-os kamata van, a torleszto reszletek pedig a minimalberhez vannak igazitva (de csak ezeket fizetve a toketartozas alig fog csokkenni). Orokolni nem lehet a diakhitelt.
2016. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már most úgy gondolod, hogy nem találsz megfelelő munkát a végzettségeddel, akkor MÉG MOST HAGYD OTT AZ EGÉSZET. Jelenleg még csak 300 ezerrel (+ némi kamat) tartozol, de ha végignyomsz 7 félévet, esetleg még csúszol is kicsit, akkor már 2-3 milliónál fogsz járni.


Szerintem kb. nettó 200-250 ezer forint várható havi jövedelem alatt nincs értelme Diákhitelből ennyi pénzért egyetemet végezni. Ekkora összeget már illik kb. havi 50 ezret fizetni, hogy egyszer vége legyen, és ne a kamatokra menjen rá a gatyád.


A másik dolog, hogy dolgozni már egyetem alatt is lehet, és abból is lehet előtörleszteni.

2016. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán felvételizz megint, hogy bekerülhess államilag támogatottra
2017. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy miért vagy önköltségesen?
2017. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!