Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít egyetemen, hogy emelt...

Számít egyetemen, hogy emelt óraszámú órákra jártam?

Figyelt kérdés
Nézik-e azt, hogy pl. emelt matekon voltam.. Az tény, hogy emelt matek jobban felkészít érettségire.. De ha nem mennék emelt matekra akkor lehet.. sőt biztos, hogy jobb év végi jegyem lenne belőle.. És ha csak azt nézik, hogy milyen jegyem született.. akkor jobban megéri(szerintem) az emelt óraszámú matekot kihagyni.. Ti hogy gondoljátok?
2016. okt. 24. 20:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint.. Számít-e felvételinél.
2016. okt. 24. 20:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Érettségin számít csak, hogy közép-e vagy emelt-e. Emeltre +50 pont jár, ha jól tudom.


Tehát azt nem nézi senki, hova jártál, hova nem.


Mondjuk minek is néznék, hiszen az számít mit tudsz. Ez majd első félév matekon kiderül úgy is.

2016. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Emelt szintű érettségire feltétlenül az emelt matekot ajánlom, noha a pontszámításnál nem nézik, milyen matekra jártál, csak a jegyet, amit kaptál, meg a pontokat, amiket a vizsgán elértél.
2016. okt. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaziból, ha középszinten érettségizel az is kérdés, hogy melyik egyetemre szeretnél menni. Pl. a BME-re (ha teheted) ne menj el úgy, hogy nem emelt matekra jártál. Meg lehet csinálni, csak sokkal több energiát kell beletenni, mint azoknak, akik tudják az anyagot. Általában sokkal kevésbé visel meg az első év, ha tudod, hogy el tudsz menni sörözni a haverokkal pénteken, mert nem attól rettegsz, hogy megbuksz a ZH-n, ha mész.
2016. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kritériumdolgozatot megíratják veled is, de bizonyára sikerülni fog, úgyhogy a matematika kritériumtárgyat ezzel letudod.

Egy-két félévig számít, utána elvész az előnyöd.

2016. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!