Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A közgázon tényleg nem kemény...

A közgázon tényleg nem kemény a matek? (Gazdálkodás és menedzsment)

Figyelt kérdés
11.év végén majdnem megbuktam.De akkor beláttam,hogy tanulni kell és 12.-ben már végig 3-as voltam és írtam egy 3-as érettségit.Ha odateszem,el tudnám végezni?

2016. okt. 27. 18:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%
3-as erettsegivel erosen ketlem, hogy eltudnad vegezni.
2016. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Te ezt tanulod?
2016. okt. 27. 18:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem nehéz a matek, de azért kell gyakorolni és foglalkozni vele. Egy olyannak, aki nem emeltezett, és középszinten is 3-as érettségit írt viszont kimondottan nehéz lehet.
2016. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Milyen matekos tárgyak vannak?Vannak magolós tantárhyak?
2016. okt. 27. 19:05
 5/18 A kérdező kommentje:
Gimis matekhoz viszonyítva milyen?
2016. okt. 27. 19:17
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
lol. Egy újabb lelkes fiatal, akinek köze nincs a matekhoz, fogalma sincs mit tanulnak gazdmen-en, de oda akar járni, mert majd milyen jól fog keresni.
2016. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj fel a választott egyetem honlapjára, ott meg tudod nézni milyen tárgyak vannak. Az első év matekos tárgyai kb. egy jobb gimi faktos matekóráival vannak egy szinten. Természetesen szorgalommal meg fogod tudni csinálni, nem kell hozzá különösebb tehetség, de abba se ringasd magad hogy "nem kemény".
2016. okt. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

"Az első év matekos tárgyai kb. egy jobb gimi faktos matekóráival vannak egy szinten."


ez nem igaz, teljesen más jellegű a két oktatási forma


az egyikben 5 nap alatt napi 2*45 percet szivatnak matekkal, egy egyetemen meg heti tömbösített 2 órát, miközben a közoktatás úgy képzeli el saját magát, hogy ott az órán attól, hogy magyaráz a tanár majd lehet valamit tanulni


nem lehet eléggé kihangsúlyozni az önálló munka fontosságát!


kérdező szerintem adj egy esélyt a matematikával való viszonyod rendezésére, azzal, hogy önállóan megpróbálsz kidolgozni egy érettségire felkészítő feladatgyűjteményt

segítségül ott az internet, vagy egy magántanár, akitől lehet kérdezni, de a lényeg, hogy saját magad tudd megoldani a feladatokat


az egyetem ezt az utóbbi módszert kényszeríti ki a hallgatókból, akinek nem megy az egyéni munka azt kivágják

2016. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

"Az első év matekos tárgyai kb. egy jobb gimi faktos matekóráival vannak egy szinten. "


erről az összehasonlításról egyébként gálvölgyi jutott eszembe

https://www.youtube.com/watch?v=C7vnFiB4B0k


"-Van ennek a bögönyének más neve is?

-Tatonyának is híják, de mondják azt csibókának is."


Annyi a különbség egyébként, hogy gimiben még lehet feladatokat kihagyogatni, hogy "ezt nem tudom", meg részfeladatokra pontot kapni, és egyetemen ezek kihullanak. Tanuláskor ezekről jó tudni.

2016. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Most OKJ-n vagyok,ahol tanítanak gazdaságot.Ebből eddig csak 5-ösöm van és szeretem,érdekel.Igaz,számolás még mem volt.De akkor ez egy matekos szak?Én azt hallottam,hogy a pénzügy és számvitel,ami kifejezetten mtekos,a gazdmenedzsment inkább magolósabb.12.-ben jártam magántanárhoz.Szerinte nem vagyok hülye tyerek,csak nem tanultam és az alapok elmaradtak.Meg igazából humán beállítottságú vagyok,mindig a törit szerettem.De bölcsészként nem tudnék elhelyezkedni.A töri és amgyartanárom szerint enkem mindenképpen fősulin lenne a helyem
2016. okt. 27. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!