Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A közgázon tényleg nem kemény...

A közgázon tényleg nem kemény a matek? (Gazdálkodás és menedzsment)

Figyelt kérdés
11.év végén majdnem megbuktam.De akkor beláttam,hogy tanulni kell és 12.-ben már végig 3-as voltam és írtam egy 3-as érettségit.Ha odateszem,el tudnám végezni?

2016. okt. 27. 18:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8-as: Az összehasonlítás az anyag nehézségére vonatkozott, nem az órák számára. Az egyéni felkészülés jelentősége valóban nő egyetemen - bár nem egészen világos hogy ez miért probléma, igazából az életre ez jobban felkészít (és még mindig ott vannak a felkészítők/konzultációk ha valaki elakad).

9-es: Adnak pontot részmegoldásokra, nem tudom honnan veszed hogy nem.. és ugyanúgy 5 fokozatú az osztályzás.

2016. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor járj töri szakra vagy magyarra.

12.-ben matektanárhoz járva 3-as érettségi nem a legjobb eredmény. Én pl szartam bele 4 évig a matekba és érettségi előtt 1 hónappal készülgettem és úgy lett 70%.


Azért be kell látni hogy a matekhoz vagy van kedves és érzéked vagy nincs. Főleg hogy általában tök egyszerű dolgok vannak pl számold ki a háromszög területét 2 oldala és a közrezárt szögének ismeretével.

Vagy rendezd az egyenletet, használj megoldóképletet, hatványozz stb. Ezek elég alap dolgok ha egyetemre mész, hogy egy megoldóképletet tudsz tanulni, alkalmazni.


Mellesleg ha közgázra akarsz járni akkor 350 pont körül legyél legalább mert elég sokan jelentkeznek rá, és újra is kell érettségizni mert MAXIMUM 59 pontos matek érettségivel majdhogynem kiröhögnek ha csak nincs mellé egy 60%-os emelted.


Az OKJ-król meg annyit hogy vicc az egész. Ha nincs megbízva a suli egy cég által akkor magába a szakmába nem látsz bele semmilyen módon, csak ledarálják az anyagot hogy átmenj és ennyi. Meg vannak olyan tanárok akik sz.rnak bele és mindenre 5-öst adnak (tapasztalat).


Ha közgázra akarsz menni akkor tanulj már most matekot keményen. Az hogy ti nem matekoztok ,,közgázos suliban" az nem azt jelenti hogy egyetemen se fogsz.

2016. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
280 a ponthatár.Nekem 300 felett van,ha a matekot számítjuk.Ezek mind kibuknak majd?
2016. okt. 28. 16:18
 14/18 A kérdező kommentje:
A magyar nem érdekel.A törivel nem nagykn tudok mit kezdeni elhelyezkedés szempontjából.Meg csak a gazdasági egyetem van a városban,más fősuli nincs
2016. okt. 28. 16:34
 15/18 anonim válasza:
Jelenleg a Kecskeméti Pallasz Athéné Egyetem gazdálkodás és menedzsment szakán tanulok. A matek érettségim 3 as lett viszont itt az egyetemen teljesen más a matek. Ha eleget gyakorlod, bejársz minden órára és figyelsz akkor nem lesz vele gondod. Első Matek ZH-m maximum pontos lett úgyhogy minden a kitartáson és a szorgalmadon múlik.
2016. nov. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. nov. 12. 17:40
 17/18 anonim ***** válasza:

én 4-5-ös voltam matekból gimiben, az érettségim 3-as lett és most végzek gazdmenen... nekem csak úgy sikerült a 3 matekot elvégezni egyetemen, hogy minden előadáson/gyakorlaton ott voltam, saját jegyzetből tanultam, azt írtam le előadásokon is, amit a tanár néha elsütött, de nekem sokat segített, hogy megértsem amit magyaráz, más lehet pont nem írja le.. hétről hétre foglalkoztam vele, és heti 1x volt külön matek a suliban, minden szerdán ott ültünk, mert muszáj volt... ha folyamatosan átveszed az adott hét anyagát, akkor nem hinném hogy probléma lenne :)

gyenge matekosként ha egyszer megcsúszol, ott vége van. tanulni kell!

2017. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy egy foksz-os gazd-menre mennyire kell matek, esetleg ha valaki arra jár mik a tapasztalatai? Köszi előre is!
2021. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!