Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átlagot tekintve mennyire...

Átlagot tekintve mennyire nehéz elvégezni a magyar egyetemeket a többi ország egyetemeihez képest?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy az itthoni egyetemeknél csak a japán és a kínai egyetemek a nehezebbek, amit kicsit furcsállok, de van benne igazság? Amúgy a BME ÉMK nehézsége érdekel a leginkább. Ti hogy tudjátok?

2016. okt. 24. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Az itthoniak nehezebbek, mint az átlag.
2016. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tanárok közt is hatalmas külömbségek vannak egyetemen. Pedig ugyan az az egyetem. Konkrét tapasztalatom nincs de szerintemnagy külömbség nem lehet. Max statisztikailag kimutatható. Bár attól is nagy mértékben füghet melyik szak.
2016. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mérnöki szakok kissé nehezebbek, mint az átlag, de nem sokkal. Az összes ilyen jellegű külföldi egyetemen nagy a lemorzsolódás (nyilván ott ahol nincs vagy jelképes a tandíj).
2016. okt. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha odateszed magad, akkor menni fog, ha felvettek. Rengetegen nem tanulnak, hanem gyakorin lógnak helyette. Hupsz ez én vagyok, megyek is vissza...
2016. okt. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemcsak a mérnöki, az orvosi is (mind a 4). Nem véletlen, hogy tárt karokkal várják a magyar orvosokat külföldön. Svédországban úgy tudom, kifizetik a tandíjadat, a svéd nyelvtanfolyamot, csak menj oda dolgozni.

Illetve mind a 4 orvoskar akkreditált az Egyesült Államok-beli USMLE vizsgához, és ahogy hallom, a magyar orvosit végzetteknek nem egy nagy was ist das letenni.

2017. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!