Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy középszintű rajz...

Milyen egy középszintű rajz érettségi? Pontosan hogyan kell kinéznie a portfóliónak?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az írásbeli rész művészettörténet, kaptam hozzá könyvet meg a korábbi érettségiket is megtaláltam. A szóbelin pedig egy 8 munkából álló portfóliót kell bemutatni, ennek a követelményei is megvannak. Viszont mégsem tudom teljesen elképzelni, hogy ez mégis, hogyan zajlik, hogyan fog kinézni. Nincsenek rajz óráim, nincsen fakultáció sem úgyhogy mindig a volt rajztanáromat zaklatom a szünetekben, aki segítőkész meg rendes, de látom rajta, hogy néha már elege van belőlem mert sok más egyéb dolga is van és én sem tudok mindig utána futkorászni. A szóbeli vizsgán megvannak a szempontok, amik alapján be kell mutatni a munkákat vagy bármit lehet róla mesélni? Kérdeznek elméletet is vagy nem? A portfóliónál mennyire szigorúak a kikötések? Az interneten keresgéltem, de nem igazán találtam konkrét példát a munkákra, hogy mégis hogyan kellene kinéznie (mindenhol csak a kategóriákat találtam meg, de képeket nem) és a tanárom majd nyilván elmondja, hogy az adott munka megfelelő vagy sem, de meg akarom könnyíteni a dolgom annyival, hogy ne álljak neki olyannak, ami nem felel meg az adott elvárásoknak. Ha valakinek esetleg megvannak ezek a munkái, akkor az nagy segítség lenne nekem, ha meg tudna mutatni egyet-kettőt (természetesen nem lopom el az ötletet meg semmi ilyesmi, csak ez adna egy támpontot). Előre is köszönöm a segítséget!
2016. okt. 29. 15:02
 1/2 anonim válasza:

Szia! :)

A portfolionak tartalmaznia kell 8db sorszammal jelolt rajzot, ami:

3 db tanulmanyrajz, azon belul is:

-egy terabrazolas (mi pl. folyosot rajzolunk, de barmi megfelel amiben a perspektiva szabalyai ervenyesulnek)

-egy emberi alak kornyezettel (tehat ertelemszeruen egy ember mondjuk egy szeken ulve)

-egy akttanulmany (meztelen ember rajzolasa)

1 db kep es szoveget egyuttes kompozicioja (pl.: egy plakat vagy egy vers illusztracioja)

1 db targy tervezese (kitalalsz egy targyat vagy egy mar meglevot felspekelsz, csinalsz hozza egy "hasznalati utasitast" es kesz, nem kell makett hozza)

1 db korplasztika (koruljarhato szobor, ami min 35 cm magas es maradando anyagbol kell hogy keszuljon, pl. papir, agyag, drot... es a tema nincs meghatarozva, erdemes valami egyszerut megalkotni, de lehetnonfigurativ is)

2 db festett szines kompozicio (nem feltetlen kell festmenynek lennie)

Annyi kikotes van meg, hogy mindegyik rajznak/kepnek min. A/3-as merete kell hogy legyen, illetve dokumentalni kell (mikor csinaltad, mivel, ki tudja igazolni hogy azt te csinaltad)

Ha uziben adsz e-mail cimet kuldok neked par kepet, amiket mi is kaptunk, hogy milyeneket lehet csinalni, illetve kuldok egy reszletes leirast a vizsga folyamatarol :)

Ne haragudj hogy ekezet nelkul irok es hogy nagy valoszinuseggel tele van hibaval az egesz, faradt vagyok. :D

2016. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ja es meg azt kihagytam, hogy tartani kell rola kiseloadast, tehat el kell meselni hogy mikor, milyen technikaval csinaltad, miert pont azzal es miert pont ezt a temat.
2016. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!