Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikőtök jár a (kaposvári)...

Melyikőtök jár a (kaposvári) Táncsics Mihály Gimnáziumba? Milyen átlaggal és mennyi ponttal kerültetek be? És milyen ott?

Figyelt kérdés

2016. nov. 2. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem járt oda, 5-ös átlaggal került be (max. 1-2 négyese volt). Nagyon elit gimi, pénzes diákok járnak oda NAGYRÉSZT (van kivétel, nem azt mondom hogy mindenki nagyképű és sznob), a tanárok egy része is érezteti hogy ők (Táncsicsosok) többek más sulisokhoz képest.


Tesóm matek-kémián volt, de nem bírta, átment emelt matekra (pedig tényleg nagyon jó kémiából, de a Táncsicsban csak a legjobbak maradnak benn).


A tanítás nagyon jó, nem hiába csak a legjobbakat veszik fel. Rengeteg tanár/orvos/gyógyszerész kerül ki onnét.



Nem szólom le a sulit, mert nincs miért. Az odajárókat szólom le, akik azt hiszik, hogy anyuciapuci pénze és a Táncsics Mihály Gimnáziumtól ők már valakik. (A félreértések elkerülése végett). Meg lehet találni a közös hangot a rendes diákokkal. Ha értelmes, kedves, normális vagy, nagyon jól elleszel a Táncsicsban (ha azt választod).

2016. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél. Köszi!😊
2016. nov. 21. 16:28
 3/3 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés de azért leírom, hátha érdekel. Én a Táncsicsba járok, 5-ös átlaggal, 88 pontos központival és maxos szóbelivel kerültem be anno a c-be (akkor angol-német nyelvi tagozat volt, most már máshogy van azt hiszem)igaz első helyen, ennél sokkal kevesebb ponttal is be lehet kerülni. Melyik tagozatra szeretnél menni? Ami nehéz, az az A osztály, a fele matek fele bioszkémia, oda már tényleg csak az megy illetve az marad benn aki nagyon spéci, máskülönben halál. A többi tagozat abszolút túlélhető, ha az elején folyamatosan tanulsz, persze nem kell megszakadni. Később úgyis rájössz, hogy mire mit mennyit és hogyan kell tanulni, ez tapasztalat. Az, hogy miből hányas leszel az nagy mértékben attól fog függni hogy ki tanít, tudom hülyén hangzik de így van, tudnék mesélni.

Nagyon közösségi életre ne számíts, ez nagyrészt az őszi szecskaavatóra és a márciusi diáknapra korlátozódik.

Mintent egybevéve én sosem bántam meg, hogy ide jöttem, szerintem jó hely. Bármi kérdésed van írj nyugodtan, szívesen segítek.

2016. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!