Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Év közbeni iskola váltásról...

Év közbeni iskola váltásról mi a véleményetek, hogy zajlik?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok és egy gimnázium 2.osztályába járok...2 év kellett ahhoz , hogy rájöjjek teljesen hülyének néznek az osztálytársaim, évfolyamtársaim, sőt egy-két tanár is. Sajnos azok akiket a barátaimnak gondoltam "hátba támadtak". Már nem érzem jól magam ott...rendszeresen azon agyalok, hogy mit csinálok rosszul. Nem vagyok kitűnő tanuló(az átlagom 4.5) de nem is vagyok olyan akit úgy kelljen végig rángatni érettségig. Emiatt erősen gondolkodom azon, hogy iskolát váltsak. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. nov. 3. 17:27
 1/3 anonim válasza:
Annyi az egész, hogy megmondod ofődnek (ha rendes), hogy átiratkozol, mert itt nem érzed jól magad. Ha nem rendes az ofőd, akkor nem mondassz neki semmit, majd megtudja az igazgatóságtól. Valamelyik szülőddel, vagy akár mindkettővel bemész a jelenlegi sulidba az igazgatóságra és mondod, hogy szeretnél kiiratkozni. Szüleid aláírnak pár paírt meg lehet, hogy beszéltek pár szót az igazgatóval. Aztán még aznap átmentek az új sulidba az általános iskolai bizonyítvánnyal együtt a titkárságra/igazgatóságra és mondod, hogy szeretnél beiratkozni. 4,5-ös átlaggal nagyon sok helyre felvesznek. Ha az új suli valamelyik osztályában van ismerősöd azon a szakon amelyikre szeretnél menni, akkor mondhatod hogy abba az osztályba tegyenek, ha jóban vagy az ismerősöddel. Ennyi az egész.
2016. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még átgondolom az egészet és valószínű, hogy ez lesz.
2016. nov. 3. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy eleve kell vinni egy nyilatkozatot az új iskolából, hogy átvesznek. Azzal kell az igazgatóhoz menni.
2016. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!