Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire érdemes egy egyetemen...

Mennyire érdemes egy egyetemen először felsőoktatási szakképzésre, majd 2 év után alapképzésre menni, beszámíttatva a krediteket?

Figyelt kérdés

Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata? Arra gondoltam, hogy kereskedelem és marketing szakra jelentkeznék fsz-ben, majd utána folytatnám a maradék másfél évet alapképzésen. Mivel a támogatott fsz-re 250 pont körül van a határ, elég simán bekerülnék és nem fizetős, viszont az alapképzés államin 462 pont, nekem pedig olyan 390-400 pont körüli lesz a végeredmény, így sajnos kiesik:/ Na és az fsz után pedig beszámoltatnám az addigi krediteket, és csak másfél évet kellene "kifizetni" fizetősön a diplomáért. Mennyire éri meg így? Milyen az oktatás a felsőoktatási szakképzésnél?

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2016. nov. 5. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan olyan a fsz és a bsc. Az alapozó tárgyak ugyan azok, csak gondolom más óraszámban vannak és nem mindenbe mennek bele(annyira) mint bsc-n.


Egyébként nem egy rossz ötlet, amit szeretnél, csak annak kell utánajárni, hogy tényleg elfogadják-e a tárgyakat.

Nálunk volt olyan, akinek matektanári végzettsége van és nem számították be.

2016. nov. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindenhol más, én is ilyenre járok nálunk az órák és a követelmények amik közösek az alapszakosokkal ugyanazok. Annyi, hogy könnyebb belefáradni, ha például ott megcsúszol egy félévvel már nem is fogod látni a végét, hogy mikorra lesz abból diploma. Kerülőútnak is szokták nevezni, mert hosszabb. Ami különbség adódhat, ez is mindenhol más. Nálunk nincs közgázmatek, makro, mikro, meg még egy két tárgy ami alapszakon lenne. Összeszámolva 7-8 tárgynyi különbség van fsz és az alapszak között.
2016. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 2. válaszoló, Te nem gondolkozol azon hogy alapképzésen folytasd majd? Esetleg nem tudod, hogy azt honnan lehetne kezdeni, miután meglenne az fsz-es oklevelem?
2016. nov. 5. 17:03
 4/14 anonim ***** válasza:
Újra kell felvételizned és úgy lehet alapszakra menni. Én alapszakot már csak levelezőn fogom elvégezni, mert már idős lennék, hogy beüljek nappalira.
2016. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem, hogy a beszámított kreditek után hogy alakulna a tanulás, milyen szintről, "félévtől", stb.
2016. nov. 5. 18:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Közelsem biztos,hogy el tudod végezni 1,5 év alatt, mivel a tárgyelfogadtatás során lehet, hogy összevissza minden félévben lesz tárgyad,amit elfogadnak, és a ráépülések miatt nem biztos, hogy hamarabb fel tudsz venni mindent. Tehát ne úgy képzeld el, hogy az első 2 év megvan, aztán csak a maradék tárgyakat kell megcsinálni az 5-6-7. félévben. Felvételizned újra kell, nem minden helyen vesznek fel automatikusan alapképzésre, a fsz képzésen megszerzett bizonyítvány minősítésért is adnak azt hiszem pontot, a jelesért olyan 380 körül + nyelvvizsga stb.,de ez képzési területenként változó, és mire idejutsz lehet változtatnak rajta.
2016. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
csak diplomából lehet felvételi pontokat számolni. Fsz-ért szerintem nem jár csak +30 pont vagy valami ilyesmi, érdemjegytől függően
2016. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként mindennel egyet kell értsek az utolsóval, nekem van olyan alapszakos ismerősöm, kivágták alapszakról újra felvételizett és már nem minden tárgyát fogadták el, mert változott egyes tárgyakból a követelményrendszer azóta amióta ő elvégezte. Ugyanazon intézményben. Így újra láttam olyan tárgyakból menni ami az elsősöknek van
2016. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A rövid válaszom: felesleges időkidobás.


"Na és az fsz után pedig beszámoltatnám az addigi krediteket, és csak másfél évet kellene "kifizetni" fizetősön a diplomáért."


Ez nem így működik. A rozsdás bökőt a nyakamhoz, hogy a tárgyaid többségét nem fogják elfogadni, plusz a ráépülések miatt egy katyvasz lenne. Ha ezzel nyernél egy félévet is, már az is meglepne.

2016. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Ez így hülyeség ani utolsó állít, egyazon intézményen belül, ha tantárgyi változások nem következnek be, akkor az alapszakosokkal azonos tárgyaid el tudod fogadtatni. Olyan előfordulhat, hogy váktozik egy-két tárgy követelményrendszere, ilyenkor újra fel kell venned, de ez sem biztos. Lista is van mely tárgyakat fogadják el alapszakra. Nem kell megijedned, a ráépülésekkel sincs gond, olyan tárgyad nem lesz, ami egy tárgyra épülne, olyan lesz amire alapszakon lehet ráépülés. Sok sikert.
2016. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!