Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti helyesnek tartjátok, hogy...

Ti helyesnek tartjátok, hogy már 36 kreditet kell elérni évente az állami hely megtartása érdekében? Nem kiszúrás ez a reál szakot vegzokkel?

Figyelt kérdés
En nem tartom fernek a reál szakot vegzokkel szemben..nálunk van olyan tárgy amire 24 kredit epul...ha azt bebukod kb át is kerülsz...nem is beszélve hogy a tárgyak mennyire egymásra épülnek egy komolyabb szakon...néztem humán szakokat es döbbentem tapasztaltam pl a politologian mennyire nem épül semmi semmire, itt mernokin meg egy két tárgy nem sikerül s már raknak is át önköltségesre ....

2016. nov. 6. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem kiszúrás... teljesen fair. Igen, van amire annyi épül. De nem minden tárgy ráépülős,lehet azokat szépen előrehozni... illetve a szabválokkal is lehet kreditet menteni szóval meg mindig nagyon sok lehetőség van... 36 kreditet aki 2 félév alatt nem ér el, ott komoly gondok vannak...

Én pl 40ig minimum feltolnám

2016. nov. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Silber ***** válasza:
79%

Félévente 30 kredit nagyjából az elvárt. Az évente 60. A 36 kredit így 60%-os teljesítményt jelent. Nehéz, természetesen. De aki mérnöknek való el tudja érni.

Ha minden félévben csak 18 kreditet teljesítenél, akkor nagyjából 1,5-szeres csúszásod lenne a tanulmányaid során. Ez nem túl fényes.


P.S.: mérnök vagyok, mielőtt bárkinek rossz dolgok fordulnának meg a fejében.

2016. nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Én helyesnek tartom az évenkénti kreditek számának emelését 36ról 40re. Én is reálszakot végeztem és sikerült félévente 20-30 kreditet összevadásznom.

Nem megbántani akarom a kérdezőt, de tanulással és szorgalommal lehet teljesíteni a matek és a mechanika vizsgákat. Akinek nem sikerül valamiért azt nem sajnálom, ha költségtérítéses lesz.

2016. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Sajnálom, de én sem érzem, hogy a 36 kredit olyan jaj de nagyon sok lenne egy egész tanév alatt. Ha meg egy tárgyra 24 másik kredit épül, az elég komoly jelzés arra, hogy oda kell tennie magát az embernek, és első helyre kell tenni a listán:) - mondom ezt úgy, hogy most pl. 7 kötelező tárgyamból csak egy van olyan, amire nem épül valami a következő félévben:S, és azokra is épülnek mások, stb. Ha egyvalamit elbuksz, kb. borul minden - meg kell csinálni őket, ennyi.
2016. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Az egész oktatásrendszer úgy szar ahogy van, és csak egyre szarabb lesz.
2016. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Most azt hagyjuk ki az egészből, hogy egyemen egyszerűen sok egymásra épülés felesleges és feleslegesen szigorúan vesznek dolgokat egyes tanárok.


Viszont 60 elvártból 36 kredit teljesítése szerint sok? Ha te ez alatt teljesítesz átlagban, akkor lényegében a képzési idő a kétszeresére nyúlik. Ha egyszer valami nem megy, akkor nem muszáj erőltetni, más szakterületek is vannak.

2016. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, a 36-ot én sem tartom soknak, önmagában az szerintem simán teljesíthető, csak a sok egymasrapeules miatt veszélyes :)
2016. nov. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!