Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PE-GTK -emberi erőforrások...

PE-GTK -emberi erőforrások vagy BGE-PSZK-hr?

Figyelt kérdés
(A hosszúság miatt írtam a másodikhoz hr-t) Tudni szeretném,hogy melyik suliba lenne érdemesebb jelentkezni,meg az emberi erőforrások szakról is várok tapasztalatokat/véleményeket.

2016. nov. 12. 11:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
86%
A BGE-n tanulok bár gazd.men-es vagyok, de elso evben ugyan azok a targyaink :D Szerintem erdemes ezt a sulit valasztani, mert rohadt sokat er az itt szerzett diploma, bár ebbol kovetkezik h nehez elvegezni :D Bár a pszk-n a hr a legkonnyebb a szakok kozul :D Nagyon nem mindegy hol szerzed a diplomad :D En tuti most is ezt a sulit valasztanam
2017. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Pls valami komolyabb. Ha ebben az irányban akkor inkabb nemzetkozi tanulmányok vagy gazdálkodás. De a pszt javasolnám leginkabb.
2017. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
nemzetközi tanulmányok mint komoly szak :D:D:D
2017. jan. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát komolyabb, mint az emberi-erőforrások, ezért írtam. Látszik mennyire tudod figyelembe venni a kérdező igényeit. Ha valaki egy emberi-erőforrások szak iránt érdeklődik, akkor az ember ne ajánljon közgazdaságtani elemző vagy más komolyabb képzést a számára. Tipikus nevetséges vagy kedves utolsó :)
2017. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tipikus nevetséges vagyok? Ez milyen megfogalmazás? Ilyenek járnak egyetemre?

Ha lenne valami halvány lila gőzöd a munkaerőpiaci keresletről, akkor tudnád, hogy bármilyen gazdasági szak jobb, mint egy nemzetközi tanulmányok szak.

Mégis hol helyezkedsz el vele? Azt hiszed, hogy kijössz 3 év után az egyetemről, és mész egy nagykövetségre dolgozni? Vagy az Európai Bizottságba? Álomvilágban élsz.

Semmire sem jó a szak, jó páran le is írták már itt is, hogy nem jutottak vele semmire. De ajánlgasd csak a kérdezőnek, okos vagy.

BGE-PSZK hr-es diplomájával legalább van esélye elhelyezkedni, találsz olyan állásokat, amihez hr végzettséget kérnek, még ha nem is annyit, mint mérnökit vagy pénzügyest.


[link]


Mutass már egy olyan álláshirdetést, amiben nemzetközi tanulmányok szakot kérnek...

2017. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy vele tisztában, hogy a nemzetközi tanulmányok az hova tartozik, akkor ne is mondj rola semmit.

Nem fogjak odaírni, h csakis nemtanos végzettség kell, hiszen az gazdasági képzésekhez tartozik, ezáltal közgazdász. Egy gazdaságú diplomás állásra jelentkezhetsz te a gazdmennel vagy nemtannal, úgyis azt nézik, hogy a munkakört illetően milyen es mennyi releváns tapasztalatod van.

Szovegertelmezessel latom problémák vannak, "okos vagy", hiszen en nem azt mondtam, h ez egy komoly képzés. Azt mondtam h komolyabb, mint az emerok es a hr. Gazdmenes diplomával is mehetsz hresnek, nem egy ismerosom van igy, hiszen a releváns tapasztalat szamit nem a papir. Egy szoval sem mondtam, hogy elvégzése utan dolgozzon egy EU-s bizottságban. Nem is tudom honnan veszed, nekem nem állt módomban megvaltoztatni a kérdező érdeklődését. Csak a nemtanos oktatás es végzettség magasabb szintű, mint a hr, de ha hren szeretne dolgozni, akkor ahogy mondtam, simán el tudja kapni.


Másrészt igen, ilyen egyetemisták vannak, ösztöndíjjal a gazdasági karon :)

2017. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem kettőnk közül a helyesírással nálad komolyabb problémák vannak, mint nálam....:)


"BGE-PSZK hr-es diplomájával legalább van esélye elhelyezkedni, találsz olyan állásokat, amihez hr végzettséget kérnek, még ha nem is annyit, mint mérnökit vagy pénzügyest."



Ez egy általad írt mondat, kicsit sok lett a vessző...:) Inkább azt ajánlom, hogy másokat "bántva", nem ártana tisztában lenni a dolgokkal :)


Egyetlen egy szót nem is írtam a nemzetközi gazdálkodással kapcsolatban, nem tudom megint hol a szövegértelmezési készséged, ha már a helyesírás hibádzik. Én egyáltalán nem beszélt arról, hogy mi gazdasági képzés és mi nem. Kettőnk közül te nem voltál tisztában azzal, hogy kicsodát lehet közgazdásznak nevezni.


Valamint nem ártana tájékozódnod, mielőtt így leszerepelsz, hogy azt megértem, hogy fáj valami, vagy felvágnál valamivel, de ilyen körülmények között amit te folytatsz, azt nem ajánlom. Szóval azt ajánlom, hogy nézd vissza, hogy ez a kis szócsata, vagy nevezzük akárminek, hogyan keletkezett. Én válaszoltam egy kérdés alá, te aztán jöttél az alpári stílusoddal, ahelyett, hogy vagy szintén építő dolgot írtál volna a kérdező irányába, vagy inkább semmit. Hiszen ennek nem sok értelme van a kérdező segítsége felé, amit itt folytatsz.


Végezetül sajnálom, hogy irigy vagy és nem hiszel nekem, tudod kinek lenne ideje és kedve ilyen emberekkel "veszekedni", mint Te.


Sok sikert kívánok az életben! Remélem, hogy a modorod fejlődésnek indul, és gondolkodj mielőtt megszólalsz, ez esetben írsz.


Eredményes tanulmányokat és szép estét kívánok neked!

2017. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Mellesleg ahogyan újraolvastam olvastam a hozzászólásodat, ajánlanám azt amit már írtam az előbb, hogy gondolkodj mielőtt írsz, vagy legalábbis folytasd azt a cselekvést amit te elvileg nekem szántál, vagy rólam gondolsz. Miszerint azt írtad, hogy a nemtan nem gazdasági képzés, hanem társadalomtudományi. Igen, ebben részben van igazad, mert képzeld, hogy a gazdasági képzés (közgazdaságtan) a társadalomtudományok közé tartozik. Legalább ahogy írtad, az interneten szétnézhetnél mielőtt okoskodásban kezdesz, teszem hozzá teljesen feleslegesen, mert még csokit sem kapsz érte.


Elnézést, hogy így később írtam ezt a hozzászólást.


Szép estét és sikeres éveket kívánok!

2017. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy hülye vagy mint a segg, és magas lóról beszélsz. Az ilyeneket kellett volna a Taigetoszról ledobni.

Általában a tagmondatok határát választják el vesszővel, neked ez nem nagyon megy, és pont te beszélsz...


"Inkább azt ajánlom, hogy másokat "bántva", nem ártana tisztában lenni a dolgokkal :) "


Ilyen nyelvhelyességi hibákkal hemzsegő, értelmetlen mondatokat írsz. Mintha 13 évesek facebookos beszélgetését olvasnám.


"Egyetlen egy szót nem is írtam a nemzetközi gazdálkodással kapcsolatban, nem tudom megint hol a szövegértelmezési készséged"


Neked meg hol az IQ-d? Ezt írtad:


"hiszen az gazdasági képzésekhez tartozik, ezáltal közgazdász"


Hogy írhat valaki ekkora hülyeséget a nemzetközi tanulmányokról? Totálisan dilettáns vagy. Halmazok megvannak? Általános iskolás anyag. Van egy nagy halmaz, a gazdaságtudományok (turizmus, számvitel, pénzügy, marketing, kereskedelem), és van még egy nagy halmaz, a társadalomtudományok (szociológia, politológia, NEMZETKÖZI TANULMÁNYOK). Az egy dolog, hogy az alkalmazott közgazdaságtan SZAK beleillik a társadalomtudományokba is valamennyire, ha az Adam Smith féle klasszikus közgazdaságtanból indulunk ki, és igen, az Eltén is a társadalomtudományi karon oktatják, de attól még gazdaságtudományi képzés:


[link]


Tudod, két halmaznak lehet metszete is. Viszont abban NINCS benne a NEMZETKÖZI TANULMÁNYOK.

A nemzetközi tanulmányoknak semmi köze a gazdaságtudományokhoz, az egy társadalomtudományi szak:


[link]

Nem az lesz benne a diplomádban, hogy Közgazdász Nemzetközi Tanulmányok Szakon, mint például a Gazdálkodási és Menedzsmentnél, felfogtad?

"Gazdaságú diplomás állásra"


Te visszaolvasod azt, amit írsz? Mi az, hogy "gazdaságú diplomás" állásra? Esetleg gazdasági képzettséget igénylő állásra. Az ő helyesírása a borzasztó? A 14 éves öcsém különbül fogalmazza meg a mondatait, mint te. Meg ki az anyám rövidíti rajtad kívül "nemtannak" ezt a szart? Rohadt irritáló.


"Én egyáltalán nem beszélt arról"


Te még ragozni sem tudsz? Irigy? Mire? Hogy valami ügyintéző okj-t végzett ember próbálja a nagy szakértőt játszani neki a gyk-n? Közben meg csak a szar jön ki a szájából?


"Kettőnk közül te nem voltál tisztában azzal, hogy kicsodát lehet közgazdásznak nevezni. "


Nem, te nem értesz hozzá. Szerinted a nemzetközi tanulmányokat végzett ember egy közgazdász, tehát fingod sincs a témához, takarodj már.


És k_rva hosszú lenne a hozzászólásom, ha most minden nyelvhelyességi hibádon végigmennénk, de kínszenvedés olvasni a hozzászólásaidat a "nemtan" meg "emerok" szóhasználatoddal együtt.


"emerok es a hr"


Emberi erőforrások = human resources = hr.

Csak megsúgom, te ösztöndíjas.

2017. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Jaj te szegény, latom nagyon raersz. Igen, vegre tisztában vagy az általános iskolában tanultakkal, h tagmondatokat valaszt el, de neked kicsiket megszaladt a vessző, hiszen a tagmondataidnak nincsen ertelme. Most akkor kinek is szeretnel bizonyítani, hogy te ilyen magas intelligenciáju vagy, hogy itt probalod oktatni a valaszolokat? Szerintem bizonyitottal magadnak, ugy latom téged kellett volna ledobni, mert eleg tragarul beszelsz, ráadásul butaságokat. Kijár neked a szegénységi bizonyítvány. Latom, hogy az írkalasodnak az értelmet meg nem látod, ezert elmondom megint, hogy en válaszoltam a kérdésre, te meg jöttél kötekedni, mert valami nagyon faj, vagy kisebbségi komplexusod van, sajnállak.


Hidd el, nem szívesen irok neked, mert mar kicsit meguntam, h olvasgassam a badarsagaidat, ha nem is a szüleid, legalább magadat kicsit megnevelhetted volna. Legalább egy ki jomodorra, vagy te nem tudom hogyan nevezed.


További szep estet es eredményes tanulmányokat!

2017. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!