Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen tanácstalan vagyok....

Teljesen tanácstalan vagyok. Mit gondoltok, melyik éri meg a legjobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiderült, hogy felvettek Budapestre a BGF-PSZK- emberi erőforrások szakra, felsőoktatási szakképzésen.(ez volt a 3. opció) De nem tudom, hogy menjek-e, mert elkezdtünk azon gondolkodni, hogy megcsinálok egy angol emelt érettségit és felsőfokú nyelvvizsgát és elmegyek jövőre pszichológiára vagy politológiára.

De többen mondták, hogy menjek Pestre, jó lesz, max. kipróbálom, hogy milyen és ha nem tetszik eljövök. Csak ugye akkor értékes időt/éveket vesztenék és pénzt. (koli, kaja, jegyzetek/könyvek stb.)

Szóval nem tudom. Melyik éri meg inkább emberileg és pénzügyileg is?

Pszichológia lenne a legjobb, de nem hiszem, hogy elérem azt a magas ponthatárt.

Biológiám középszinten: 64%

Angolom középszinten: 80%

Van egy angol nyelvvizsgám is, de nem tudom, hogyan szerezzek min. 420 pontot.

A politológia, ha jól tudom politikusokat, jegyzőket(?), polgármestereket képez. Ez is érdekel, ha másért nem a pénzért igen. Meg jó lenne, ha kicsit tudnék változtatni a mostani helyzeten. Tudom, nem egy emberen múlik, de mégis.

HR- Fejvadászcégeknél, cégeknél tevékenykedik. Interjúztat, kapcsolatot tart az emberekkel/cégekkel. Ezzel kimehetnék külföldre is dolgozni, de, ahogy hallom mostanában kezd "divatba" jönni és keresettek.


Én: Szeretem meghallgatni az embereket, kedves vagyok, jószívű és mindig segítőkész. Persze néha előjön a kicsit gonoszabb énem is. Hazudni, hasba lyukat beszélni jól tudok, szerintem eltudom magam adni, de eléggé lelkiismeretes vagyok.


Ezek alapján mit javasoltok?


18/L



2014. aug. 1. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:

A politikához gyomor kell. Én nem mennék politikusnak. De a politológia nem ilyen embereket képez, mert politikus vagy polgármester lehetsz úgy is, hogy pszichológiát végeztél. Ráadásul a politikus zsebe akkor van jól megtömve, ha jó helyen "nyal". A pszichológus állása viszont kevéssé függ az aktuális kormánytól.


Politológiával álláslehetőségek: [link]


A pszichológia jó, ha tényleg érdekel és nyitott vagy az emberek problémáira.


Arra figyelj, hogy az emelted és a felsőfokúd ne ugyanabból a nyelvből / tárgyból legyen, mert csak az egyikért jár + pont. Én biológiából emelteznék és angolból felsőfokúznék, mert akkor 90 plusz pontot kapnék. De könnyebb, ha töriből mész emletezni, abból elég könnyű összehozni egy jó emeltet (nekem 70%-os lett úgy, hogy kb. alig készültem rá).


Itt: [link] ki tudod számolni, hogy nagyjából mennyi pontod lesz, ha megsaccolod, hogy kb. hány százalékos emeltet tudsz tenni.


Az fsz semmit nem ér önmagában.

2014. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát az a gond, hogy nekem jobban megy az angol, mint a biosz. Ezt az érettségit is csak barátnőm segítségével írtam meg, mert tele volt kémiával. Az ember témával jól elvagyok, de ebben szinte csak növény volt..


Az a gond, hogy van gyomrom hozzá és nálam eléggé számít a pénz is.

Az emberek problémáját "szívesen" hallgatom, imádok tanácsokat osztogatni, de mégse élném magam bele.

Ha az fsz lenne, akkor aztán mennék alapképzésre is, de egyszerűen nem tudok dönteni. :/

2014. aug. 1. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt te érzed. A 12 félévbe viszont nem fér bele a 4 félév fsz, ha alap- és mesterképzésre is akarsz menni. Ha nem akarsz mesterre menni, akkor belefér. Ha mindent akarsz, akkor 2 félévet fizetned kell mesteren.
2014. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Biztos bukás mind a kettő...

Ha nem megy semmi,akkor tanulj nyelveket és próbálj meg azzal boldogulni...vagy vállalkozz!

2014. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne mindkettő biztos bukás? oO Amúgy meg 3 van.
2014. aug. 1. 20:20
 6/9 anonim ***** válasza:

FSZ képzés semmit sem ér. Helyedben más szak után néznék. Pszichológia eléggé felkapott szak, ezért tényleg magas a ponthatár. Valóságban akkor ér sokat ha tényleg végigcsinálod az 5 évet, és után a szakpszichológus képzést is.(ezek nélkül nem ér semmit, azt a képzést kár volt bontani a bolognai rendszerben)

Politológia szak nem politikusokat képez. A politológusok a hazai és nemzetközi politikai viszonyokat elemzik.

Polgármester: ezt nem lehet tanulni egyetemen, az egy választott funkció, lehet 8 általánosa vagy annyi se..semmi köze a végzettséghez.

Jegyző: a jegyző az önkormányzati képviselőtestület hivatalának vezetője.Végzettsége,jogász, vagy igazgatásszervező (most még közigazgatás-szervező)

2014. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Politológiát hagyd. Érdekes szak, de semmire nem fogsz menni vele. Én is sokáig szemezgettem vele, rengeteget kutakodtam, hogy milyen lehetőségek vannak ezzel a diplomával. Arra jutottam, hogy inkább gazdasági szakra megyek.

A pszichológia érdekes. Azzal több esélyed van, főleg ha külföldre mész "praktizálni".

Amúgy én a helyedben megcsinálnám ezt a felsőoktatási szakképzést a BGF-en és utána mennék alapképzésre tovább ugyan itt. A BGF PSZK az ország egyik legjobb közgazdász- képző helye. Ha innen van diplomád és nem vagy buta, akkor elég jó helyekre lehet menni dolgozni. Míg egy politológia diploma (még, ha ELTÉ-s is, akkor sem ér sokat.

2014. aug. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

"A politológia, ha jól tudom politikusokat, jegyzőket(?), polgármestereket képez"

Felejtsd el! A politikusok, polgármesterek 98 százalékban rokon által lesznek azzá amik. A politológia diplomával nagyon kicsi esélyed van rá, hogy egyáltalán állást találj, nem hogy jól fizető állást. Sokkal többre mész egy közgazdász diplomával. A legtöbb közgazdász képzésen van olyan tárgy, hogy politológia amúgy. Én is a BGF PSZK-ra megyek alapképzésre.

2014. aug. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem írtam, csak elromlott a gépem...


Oké, megfogadom a tanácsod!

2014. aug. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!