Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken teljesen az...

Az egyetemeken teljesen az alapoktól tanítják a programozást?

Figyelt kérdés

nekem középsuliba volt egy szakkör jellegű programozás , de az ott lévő tanár nem nagyon segített csak elmondta h tanuljam meg a felépítését a programnak és írjam meg, következő órán( már ha volt) le se ellenőriztük vagy ha igen nem mutatta meg h kellett volna csak gyorsan elhadarta. (1 évben minden héten KELLETT VOLNA órának lennie ebből kb meg lett tartva összesen 6


Egyetemen azért másabb lesz egy fokkal ugye?


illetve másik kérdésem, hogy szerintetek melyik kart válasszam, ha a Debrecenbe megyek gazdinfo avgy mérnökinfó( most gazdasági suliba megyek és egyébként tudom is a gazdot de az infó meg jobban érdekelne gazdinfón meg akik végeznek a munkában inkább a gazdasági tudást vezsik igénybe ill. gazdasági jellegű tanácsadást, irányítást csinálnak.)


3. kérdésem pedig hogy mérnökinfón milyen a fizika, matek nehéz vagy ha most 3-as 4-es vagyok, akkor túl lehet élni?(ha valamire kell akkor arra tanulok azaz nem ellébecolom a tanulást főleg ha valamit nagyon nem tudok)


2016. nov. 21. 15:47
 1/2 anonim válasza:

Kérdéseidre válaszolva: Az alapoktól. De ne számíts sokkal jobbra, mint amit te ott említettél fennt. Nekem középsuliba pl. egy hét alatt tanítottak meg 1 dolgot (pl.: ciklusok, vagy tömbök, stb) - egy héten 4 óra programozás volt. Na most ez egyetemen úgy működik, hogy 1 előadáson odatolják a képedbe a ciklusokat, tömböket, mátrixokat, prog. tételeket, utána haladnak tovább, nem kérdezik meg, értetted-e :D Gyakorlaton van az inkább, hogy fel is fogsz vmit, meg otthon. Érdemes nyáron előre dolgozni.


A másik kérdésedre válaszolva, matekból én is valahogy úgy álltam ahogy te (egy meglehetősen erős suliban - Paks, ESZI . 4-es voltam, de az stabil, erős négyes. Középfokúm is négyes lett, Valszámból sötét vagyok. Most szeptemberben kezdek újvárosban mérnökinfón. Úgy vagyok vele, hogy akarom, elhivatott vagyok (duálisra megyek, szóval még dolgozok is mellette). Szerintem ha akarsz valamit, igazán akarod, nincs lehetetlen, csak rajtad múlik. Szóval hajrá ! ;) A fizika mellesleg nem nehéz, barátom elmondása szerint (óbuda, mérnökinfó). (Bár lehet mi ketten megszenvedünk majd ezekkel ;) ). De nekem mindenképpen 4-5 a cél. Újvárosról mellesleg olvastam jókat is, rosszat is, rendkívül felemelkedő mostanság, közel van, ezért esett erre a választásom. Egyetem után úgyis a kapcsolatokon múlik minden, illetve hogy mit tudsz. A lényeg az, hogy olyat válassz, ami a szintedhez illik. Pl, nem mindenkinek való ELTE / BME. És eleve jobb egy elvégzett Újváros, mint egy félbehagyott ELTE. A legjobbakat, küzdj te is a céljaidért ;)

2017. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Illetve: a 3. kérdésedre reagálva: "ha valamire kell akkor arra tanulok azaz nem ellébecolom a tanulást főleg ha valamit nagyon nem tudok". Na ezt egyetemen felejtsd el :D Nagyon pörgős a tempó, mindenre, mindíg tanulni kell, különben nagyon gyorsan el lehet veszteni az iramot, és kibuksz :/
2017. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!