Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon hogy tudták...

Magyarországon hogy tudták kivitelezni a tornaóra szám brutális növelését?

Figyelt kérdés

Romániában élek és nálunk egy ilyen változtatás kivitelezhetetlen lenne:

-Kisvárosom 11 iskolának nagyjából 300 osztályának heti 2 tornaórája van, és kb. 12 tornaterem van a városban. Ezek is elég gyatrák, de a mindennapi tornaórához fel kellene építeni még 12 tornatermet, és minden tornateremre nagyjából 2 tesitanár jut, vagyis kellene még 24 tornatanár is a semmiből. Problémát jelent még minden iskolának is biztosítani a tornatermet, annak a 12-nek nagyjából fele elfogadható.


Másrészt meg én 2 nap egy héten 7-3 ig vagyok. a +-óraszám azt jelentené hogy olyan nap is lenne amikor 9 órát vagyok iskolában. Vagyis kellene eltörölni órákat, de így is azzal van baj hogy semmire nincs idő.



Magyarországon ezeket a problémákat hogyan oldották meg?



2016. nov. 25. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem foglalkoztak vele. Kötelező a mindennapos testnevelés, de hogy tanár és tornaterem honnan lesz hozzá, senkit sem érdekelt. Voltak is folyosón, lépcsőházban, aulában tartott órák mindenki nagy örömére.
2016. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy első is írja szedett vedett módon, vagy sehogy. Én ezerfős iskolába jártam, nagy tornatermünk volt de így sem lehetett kivitelezni rendesen.. Például így heti egy tesi úszás vagy más kültéri program volt.


Mellesleg a tanárnak is megnehezítették a dolgát, nem lehet minden nap agyondolgoztatni, izzasztani a gyerekeket mikor más órára is járniuk kell, ezért legtöbbször heti 5 tesiből 2-3 órán játékot játszottunk. Persze ezek az elpocsékolt idők mehettek volna a többi tantárgy javára, vagy az érettségi felkészítésére. De ez a közoktatásnak mint kiderült nem volt érdeke, ez az egész csak az iskolák felesleges terheinek növelésére ment.


Olyan ez mint az ötérves terv, meg a 120% túlteljesítési parancsok a központból, egyszerűen nincs rá keret és értelme sincs sok.. A lényeg, hogy mindenki vesz egy nagy sóhajt mikor kikerül a közoktatási rendszerből (egyetemre, vagy munkaszférába)

2016. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Hát igen. Tesi órából több van ahelyett hogy "fontosabb" tantárgyak lennének vagy előbb mehetnénk haza. Egyes tantárgyakból állandóan rohanuk olyan feszítet a tanmenet, tesin meg egy kis torna csak hogy valami normálisat is csináljunk aztán játék. Most vágyok 8. osztályos és voltam nyílt napokon (Győrben). Belváros lévén nincs hely terjeszkedni, tornaterem kicsi, marad az iskola mellette sportpálya, amit egyébként kb. 3 iskola vesz körbe és hát diákok egymás kergetik, legalábbis nekünk ezt mondták. Esik, fúj, hideg van, nem számít ez van.
2016. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tíz éve ballagtam a középiskolából, és már akkor is rendszeresen előfordult, hogy a folyosón és a lépcsőn futottunk-ugráltunk (kicsit sem balesetveszélyes, á, dehogy), mert csak egy nagy és egy semmire se jó kicsi terem volt. El sem merem képzelni, milyen káosz lehet ott most. Az óraszámokat pedig emelték, sok helyen nulladik óra lett a testnevelés, egyre később jutnak haza a gyerekek, amitől persze testileg-lelkileg hamar tönkre fognak menni, de ez a nagyon okos döntéshozók közül senkit sem érdekel.
2016. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hogy nem érdekli őket, hogy ezzel lehet szabadidejük sem lesz -az órabővítések mellett- a gyerekeknek, de még az a pompás ötlet is eszükbe jutott, hogy 50 óra közösségi szolgálat is belefér még.


Persze azt is csak napi 3 órás adagokban lehet ledolgozni (heti 12 össz-vissz..)


Mióta egyetemre járok tisztán látom, hogy miért is vártam annyira a nyári szüneteket anno. Akkor legalább nem hajnalban mentem suliba, hogy este jöjjek haza, mellette készüljek holnapra, meg foglalkozhassak a hobbijaimmal.

2016. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Másrészt meg én 2 nap egy héten 7-3 ig vagyok. a +-óraszám azt jelentené hogy olyan nap is lenne amikor 9 órát vagyok iskolában. Vagyis kellene eltörölni órákat, de így is azzal van baj hogy semmire nincs idő. "


Úgy oldották meg, hogy a sima középiskolában napi 7-8, rosszabb esetben 9-10 óra van minden nap.

Szakiskolákban meg a pékek a pékségben, az autószerelők meg a műhelyben nyomják a fekvőt kb. Meg még kevesebb olyan tárgy van, ami nem szakmai.

Tornaterem itt sincs mindenütt, de ahol van is oda beterelnek egy évfolyamot és le van tudva. Tehát van olyan, hogy 3-4 osztály tesizik egyszerre.

2017. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!