Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passzív félév után ha kiiratko...

Passzív félév után ha kiiratkozom kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Jelenleg első félévemen vagyok egyetemen, de nem tetszik a szak, így jövőre felvételiznék máshová. Szóval ezért gondoltam úgy hogy következő félévben passzívra mennék aztán a félév végén kiiratkoznék. Ilyen esetben már kell fizetni? (Passzívra a TB miatt mennék illetve mert így is vállalható diákmunka.)

2016. nov. 27. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha államin vagy, akkor igen. Ugyanis nem fejezed be így sem, hanem ott hagyod.


Egyébként azt értem, hogy a TB és a diákmunka miatt akarsz passzívra menni. De ezzel egy ingyenes félévet el is veszítesz.


Mérlegeld, hogy hosszabb távon hogy érné meg jobban. Ezt Te tudhatod, saját helyzetedben.

2016. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Első aktív félév ki lehet íratkozni még fizetés nélkül, azért kérdezem, hogy a passzív beleszámít-e. Egyébként passzívval nincs félévvesztés, annak direkt utánanéztem :)
2016. nov. 27. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet így fizetési kötelezettség nélkül, a passzív ebbe sem számít bele. De amúgy ha új helyre mész 1 éven belül, akkor sem keletkezik kötelezettséged. Szóval itt duplán védve vagy.
2016. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha biztosan továbbtanulsz szeptemberben akár máshol, vagy akár ugyanott, akkor ne iratkozz ki, menj passzívra. Egy félévet vesztesz, de nem baj, mert amely krediteket megszerzed, azokat lehet el tudod fogadtatni az új helyen. Ha szerzel bármilyen diplomát nem kell visszafizesél semmit ezt az egy félévet se. Lényeg, hogy szeptemberre felvegyenek valahová, addig fejezd be a félévet, amit tudsz szerezz meg, azt menj passzívra. Azt felvételizz megint, ahova akarsz és felvesznek.
2016. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!