Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jelenleg főiskolára járok...

Ha jelenleg főiskolára járok egy államilag támogatott képzésre, és félévkor vagy év végén abba akarom hagyni a sulit (kiiratkozom), akkor ki kell fizetnem a két félév tandíját, mint ha önköltségesre jártam volna?

Figyelt kérdés
Remélem érthetően fogalmaztam. Valahol ezt olvastam, de nem tudom, hogy igaz-e.

2013. okt. 30. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
igen, jelenleg ki kell fizetni a félbehagyott képzéseket az államnak.
2013. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ. és ezt egybe kell kifizetni, vagy lehet részletekbe is, vagy hogy?
2013. okt. 30. 12:40
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha a 2. félév előtt kiiratkozok, akkor csak az elsőt kell kifizetni, igaz?
2013. okt. 30. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:
ezt a suliban kérdezd meg, de elméletileg benne van a hallgatói szerződésben.
2013. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. ha az első félév végén iratkozok ki, akkor nem kell semmit sem visszafizetned (türelmi idő)

2. ha két félévet jársz végig és akkor iratkozol ki akkor már mindkét félévet ki kell fizetned (csak azt felejtik ki hogy alapból 50%-át kell kifizetni akárhány félév után iratkozol is ki, ezért matematikailag 2 félév után tényleg gondolhatod hogy egy félévet kell egészében kifizetni, de ez nem így van)

2013. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!