Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME informatikán mennyi...

BME informatikán mennyi fizika van?

Figyelt kérdés
Fizika nem megy. Matek és infót szeretem. Mennyire húzós a fizika ott?

2016. nov. 30. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Matek se fog menni, mert nem elég szeretni. Infónak szinte semmi köze a mérnökinformatikához. Így azzal nem mész semmire. Válasz mást a BME helyett, mert a BME VIk-et valószínűleg nem fogod elvégezni, ugyanis a hallgatók fele nem tud diplomát szerezni, így valószínűleg te sem fogsz tudni.
2016. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Matekból jó vagyok, az nem lesz probléma, 100%.
2016. dec. 1. 22:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha tudsz letenni egy legalább 95% emeltet matekból, akkor a matekkal lehet nem lesz problémád, de a digitális áramkörökkel, elektronikával igen. Ha legalább 455 felvételi pontot össze tudsz hozni, akkor van némi esélyed, hogy elvégzed, ha kitartóan tanulsz és semmi buli, különben nem sok esélyed van. Másik egyetemen lényegesen jobbak az esélyeid, hogy elvégzed a szakot. Senki nem gondolja, hogy ő lesz a hallgatók azon felében akik nem végzik el, mindenki azt gondolja, hogy abban a felében lesz, amelyik elvégzi, azt mégsem. Több mint a fele nem végzi el és sokan akik elvégzik több mint 4 év alatt tudják megtenni, nemritkán 5 év a BSC.
2016. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Fizika első két félévben van, szerintem nem az a legproblémásabb tantárgy, a matekot kell nagyon tudni, a gimnáziumi matek szinte semmi az itteni matekhoz képest. A kibukási arány azért magas mert alacsony a ponthatár így sokan bekerülnek akiknek nem kellett volna, szerintem elvégezhető simán a szak ha jó vagy reál tantárgyakból, bár tény hogy nem egyszerű.
2016. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az összes informatikai szakot figyelembe véve nálunk a legmagasabb a ponthatár, az átlag felvételi pont 425 körül van, mi az hogy az alacsony ponthatár miatt sokan bekerülnek? miért alacsony a ponthatár? Mert több mint 500 hallgatót vesznek fel csak erre a szakra. Miért vesznek fel ennyit, ha színvonalasan nem tudnak ennyi hallgatót oktatni? Aki teheti kerülje el, azt mondom, a BME VIK-et. Nagy átverés az egész.
2016. dec. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Fizika oktatás színvonala is hagy kivánnivalót maga után... Tényleg nem a legnehezebb tantárgy, de ha nem adják le normálisan az anyagot ebből is nehéz átmenni. Bár ez már inkább tanárfüggő...

Ne számíts sok időre ha ide jössz, csak ennyit mondanék. :D

2016. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

matekból tényleg egyáltalán nem félek, azt szeretem csinálni, nem kín nekem abból gyakorolni.


Informatikával annyiban jól állok hogy középsuliban jóval előrébb vagyunk mint a Magyarországi iskolák, már 11.ben gráfozunk, szóval abból lesz alapom.



Nem akarom azt se hogy szégyenszemre kibukjak egyetemről, de alapból nem úgy készülök hogy majd bulizni fogok stb.



Elte sokkal könnyebb?

2016. dec. 2. 09:42
 8/15 A kérdező kommentje:

Max. nyáron a fizika tudásomat feltornászom, aztán lesz ami lesz :). Szeretem a kihívásokat.



De mint sokan én se tudok dönteni, hogy ha nem szúrom el az érettségit akkor melyik legyen BME vagy ELTE.

2016. dec. 2. 09:45
 9/15 anonim ***** válasza:

ELTE nem könnyebb, de mivel jobb az oktatás színvonala ezért teljesíthetőbb. Nemcsak neked kell beleadnod mindent és akkor talán 2-es leszel a BME-n, hanem az ELTE-n az oktatók is hozzáteszik a magukét.

Ha nem megy a fizika akkor menj gazdasági informatikusnak a BCE-re vagy BGE-re, vagy programtervező informatikusnak (programozó matematikus régi nevén) az ELTE-re. A gazdasági informatikusnál BSC után tudsz menni akár gazdasági MSC-re is és informatikai MSC-re is. Akár visszajöhetsz gazdasági informatikus MSC-re a BME-re is. A BSC-t nem érdemes kockáztatni a BME-n, szerintem. Egyébként akor nem MAgyarországon végzed a középsulit? Akkor Hol?

2016. dec. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Marosvásárhelyen lakok. Itt heti 7 programozás óra van, C-ben. És ezt szeretem csinálni. Szerintem akkor marad az Elte, ha ott "emberibbek" a körülmények.
2016. dec. 2. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!