Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is visszaállítanátok a...

Ti is visszaállítanátok a gimnáziumokban a kötelező latin oktatást?

Figyelt kérdés
Én még az ógörögöt is!
2016. dec. 2. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
a latinnak van értelme, sok mindennek az alapja, szóval nem lenne rossz.
2016. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem. Elég volt az angol.
2016. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Magyarországon leginkább német cégek vannak, szóval teljesen feleslegesnek és értelmetlennek tartanám az egészet, mint középiskolás diák. Aki mondjuk az Audinál akar dolgozni, az kenje a hajára az ógörög nyelvtudását!?
2016. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kicsit kifejtenéd hogy szerinted miért lenne jó ha latinul tanulhatnának a gyerekek?

Itt Magyarországon a német jól jön, mert sok a német cég, közel van Németország stb.

Angol is jól jön, mert világnyelv, lassan mindenki megérti.


Aztán jól jön az is ha helyenként Spanyolt, Japánt, Franciát, Olaszt, Oroszt, Kínait tanítsanak, mert egy nagy cégnél jól jön ha valaki tud még más 1-1 világ nyelvet, mert mindenhonnan kapunk munkákat. De a latint nem tudom mire lehetne használni. Fejtsd ki mire gondoltál :).

2016. dec. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban nem, így is túl vannak már terhelve a diákok egy csomó olyasmivel, aminek az életben soha nem fogják hasznát venni! Legfeljebb 1-1 ilyen tagozatot indítanék, hogy aki már gimnáziumban ennyire kifejezetten érdeklődik a holt nyelvek / ilyen irányú klasszikus műveltség iránt, annak meglegyen a lehetősége ilyen téren is képezni magát.

(De azoknál a szakmáknál, ahol szükséges, az egyetemen úgyis tanítanak szaknyelvet.)

2016. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lenne értelme. Aki érdekelt a latin nyelvben az úgyis megtanulja valahonnan (pl én tori szakos vagyok és onnan ramragadt egy ,,kis" latin nyelvtudás), és amúgy még ártani nem árthat. A németnek nagyobb értelme lenne, na ez érdekes, mert lehet hogy így van, viszont egy idő után már az sem lesz ,,nagy szám", pont ezért, mert már most minden 3.diak beszél németül. Pont úgy ahol az az angollal is történt. Leginkább minden iskolában biztosítani kellene, hogy olyan nyelvet tanulhassanak a diákok ami szükséges a továbbtanuláshoz (én jogra készülök és franciát tanulok, viszont szükségem lesz a latinra is). Szerintem az egyetemen majdnem mindennek az alapja a latin, de ha másért nem is, akkor azért, hogy értelmiségieket neveljenek, jó lenne bevezetni. Aki valamit is tud latinul az tudja hogy abszolút nem egy nehéz nyelv, és szinte minden ujlatin (francia, spanyol, olasz, és újabban az angol és német is) nyelv ebből ered, ezaltal könnyebb lenne más nyelveket is tanulni.
2016. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ógörög viszont hülyeség, abba csak a nyelvészek és történészek lennének érdekeltek. Kötelezőnek semmiképpen, de esetleges választható nyelvnek bevezetnem. Előző voltam
2016. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 EVA800 ***** válasza:
Ige.kotelezo latin
2022. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, latin
2022. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EVA800 ***** válasza:
Imádom a latint !
2022. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!