Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan jönnek össze a felvétel...

Hogyan jönnek össze a felvételi pontok?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem és szeretnék tovább tanulni Gépészmérnöknek Győrbe a Széchenyit néztem ki és mondták tanáraim nézzem meg a felvi.hu-t mert az hivatalos oldal és a pontszámító valamiért nem működik mert bármit írok be nem működik mindig azt adja ki hogy nincs elég pontom múltkor be írtam neki 95%-os matek meg infó éretségit meg egy gépész technikust és egy felsőfokú nyelvvizsgát plusz pontnak de akkor is ezt írta ki pedig ez már több mint 280 pont esteleg valaki elmondaná hogyan jönnek össze a pontok ? és tényleg igaz hogy a két felvételi tárgyból ami nálam a Matek meg az Infó 70% felett kell teljesíteni minden egyetemnél hogy fel vegyenek ?

2016. dec. 6. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

egyik számítási mód, hogy két szükséges érettségid százalékát összeadod, megszorzod kettővel. +többletpontok

a másik számítási módban jönnek a 2 évi középiskolai bizonyítvány 5 adott tárgyának összege, + két érettségi százalékainak össze +többletpont



(zárójelben, teljes rosszindulat nélkül, de ha ennyire szerencsétlen vagy, hogy ezt magadtól nem találtad meg/nem fogtad fel, hagyd a fenébe az egyetemet.

2016. dec. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csao. Idén érettségizek én is. Felvin a kalkulátor december vége, január eleje környékén fog működni. A pontokat meg úgy számolják, hogy van 200 pont tanulmányi pontok, 200 pont érettségi pontok, és 100 többletpont lehet.


A tanulmányi pont úgy jön össze, hogy magyar, töri, matek, idegen nyelv, földrajz/biosz utolsó két év jegyeit összeadod és megszorzod kettővel. Ez 100 pont a 200-ból. Például nekem matek 3, töri 4, többi 5, ez volt tavaly, ha idén is ez lesz akkor 5+4+3+5+5 kétszer mert ugye tavaly meg most is ezek a jegyek, és ezt szorzod meg kettővel, vagyis 100/88 pont lesz nekem jegyekből. A másik száz pont pedig a 4 kötelező és 1 választott érettségid % átlaga. Tehát én számolok úgy hogy magyar 70, töri 80, angol 90, matek 50, meg infó 70, akkor az átlag 72% vagyis 72 pont. Összesen így tanulmányi pontból lesz 88+72 vagyis 160 pontom a 200-ból.


Érettségi pontok úgy jönnek össze, hogy minden szakon van lehetőség amiből választhatsz ide kettőt, és annak az átlagából számolják ezt. Például én ha anglisztikára megyek, akkor a 90%-os angolomat meg a 80%-os törimet fogják számolni, ami 85 átlagban, x2 az 170. Eddig van össz 160+170 330 pontom.


Pluszpontok, ide számít az emelt érettségi, nyelvvizsga, OKTV eredmény, sport, hátrányos helyzet meg ilyesmik. Például nekem angol érettségi emelt lesz, az plusz 50 pont, plusz megvan a felsőfokúm belőle, az plusz 40. Több dolog nincs nekem, de elvileg kéttannyelvű bizonyítványért is jár plusz csak nem tudom mennyi ezért számoljunk ennyivel. Így pluszponttal együtt lesz 330+90=420 pontom. :) Ugyanígy ki tudod számolni a tiédet is kalkulátor nélkül.

2016. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy az tényleg igaz ha pl nincs meg a 70% a két tárgyból nem vesznek fel tök mindegy mennyi pontom van ? mert voltak nálunk előadást tartani Keszthelyről valami agrár iskolából és azt mondták a két felvételiből ha 70 alatt vagyok akkor tök mindegy a többi hány pontos
2016. dec. 6. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Kis korrekció a #2-eshez. Ha emeltezel egy adott nyelvből és a felsőfokúd is megvan, akkor csak az emeltért járó pluszpontot fogod megkapni, és nem kapsz mindkettőért pontot.

A kérdésedre meg a válasz: nem. Nem kell elérni mindkét felvételi tárgyból 70%ot.

2016. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


Hú, ezt nem tudtam... Köszi az infót. :DDD Azt nem tudod véletlenül, hogy kéttannyelvűs bizonyítványért jár-e többletpont és ha igen akkor mennyi? 418 pont volt tavaly a szak amit kinéztem (anglisztika, ELTE) de a nyelvvizsga 40 pontja nélkül érdekes lesz... Még azzal is határon lennék valahol. Kis hidegzuhany estére :D

2016. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Illetve ha úgy csinálom, hogy emeltezek angolból ugye az plusz 50, és mellé még emelteznék töriből is, az még egyszer plusz 50 vagy az már nem?
2016. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha két emeltet csinálsz 100 pont, viszont akkor további többletpont pl nyelvvizsgára, nem jár.
2016. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kéttannyelvűs bizonyítványért vagy B2-es vagy C1-es nyelvvizsgát kapsz. Azt hiszem, ha emeltezel angolból (5-ösre) és mellette még két tárgyat angolul teljesítesz, akkor kapsz C1-et.

És ahogy a #7-es írta, jár a pluszpont.:)

2016. dec. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm :)
2016. dec. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!