Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Mérnökinformatikus szakra...

BME Mérnökinformatikus szakra milyen tantárgyakból KÖTELEZŐ az érettségi?

Figyelt kérdés

Angol és matematika fakultációra járok, de matekból inkább csak középszinten szeretnék egy nagyon jó érettségit írni, angolból meg emeltezni.

Hiába kerestem mindenhol az interneten, de nem találtam konkrét Felvételi követelményeket a szakra eddig. A kérdésem az lenne hogy ötödik tantárgynak amiből érettségizek , kell e kötelezően fizikából, vagy informatikából középszintűt írnom? Vagy ötödik tantárgynak megfelel egy etika is, vagy esetlegesen egy info is? (2017-ben érettségizek)



2016. dec. 5. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A két felvételi tárgyból kell érettségizz mindenképp:

Az egyik a matematika,

a másik: a fizika vagy informatika vagy szakmai tárgy (ha szakközepes vagy). Angol emelt nem játszik, esetleg pluszpont, ha nyelvvizsgával egyenértékű lesz.

2016. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
De ilyen körülményekkel amit írsz, azt tudom tanácsolni kerüld el a BME VIK-et, mert nem fogod valószínűleg elvégezni, mert 420 meg 430 pontos felvételivel rendelkezők közül sokan nem végzik el. A hallgatók fele nem szerez diplomát, mert kibukik, abbahagyja, mert nem bírja.
2016. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom az arányokat, ès nagyon sok mindenkit megkèrdeztem már, a fizikát szerettem, jó voltam belőle amíg tanultuk, csak sajnos most alakult ki az egyetemi jövőkèp, informatikából világ èletemben topon voltam, programozást szintúgy önszorgalomból tanultam, tanulok (c, c++, html) . Matematekia fakton is megállom a helyem nègyesnèl rosszabb sose voltam. Fèlreèrtès ne essèk, matekból pusztán a szóbeli rèsze miatt nem emeltezek , ès ugyan azt tanultam mint aki emeltezik, tehát a tudás meg van mögötte. (A ponthatár miatt meg mièrt is emeltezzek, ha anèlkül is megvan). A fizikát meg a nyáron terveztem átvenni újra , majd a BME oldalán a feladatokat gyakorolni. Továbba nyílt napon is utánakèrdeztem már egy mèrnökinfos srácnál a nagy lemorzsolodasokrol , o is csak azt mondta amit èn is gondoltam, hogy aki tènyleg komolyan veszi, ès rendesen megtanulja amit elvárnak, (hiába a zhkat nagyon megnehezítik) el lehet vègezni.
2016. dec. 6. 06:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyanoda készülök, 11. vagyok s emeltet akarok tenni infóból s matekból. Én úgy tudom hogy 1 emelted kell legyen vagy matek, vagy fizika, vagy infó.
2016. dec. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

A helyzet az, hogy egészen biztosan az idén felvett 500 MI-s hallgatóból, mindegyik azt gondolta, hogy ő tanulni fog, nem ő lesz benne abban az 50%-ban, aki nem szerzi meg már az első félévben a 30 kreditet, meg abban az 50%-ban sem, aki nem tud diplomát szerezni, pedig ezek között vannak olyanok is akik 420-440 ponttal kerültek be. És akik elvégzik, ők is nagyon sokan 5 év alatt végzik el jó esetben a BSC-t. Nem ér ennyit az egész, főleg ha nem is tudod elvégezni.


De sok sikert, ha úgy gondolod, ha saját kárán tanul az ember biztos megjegyzi a leckét majd, csak nehogy késő legyen.


Nem kell emelt érettségi a felvételi 370, de inkább 375 ponthoz.


Persze ha nincs emelted matekból, esetleg fizikából, vagy okj helyezésed, vagy szakmai SZETV eredményed, akkor az IMSC programba nem kerülhetsz be, tehát nem te fogod kapni azt a néhány jó oktatót, aki van az egyetemen, hanem ők kapják. Te a gyenge oktatókat fogod kapni és szívni fogsz. Nem ér annyit a helyzet, hogy az ember e BME VIK-en kockáztassa az államis féléveit. Semmivel nem gyengébb egy ÓE vagy PE vagy DE diploma ezen a területen, ezeken a helyeken viszont reális esélyed van, hogy elvégezd és ugyanazt a tudást adja. Na sok sikert és jó döntést.

2016. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

További információt találsz:

www.elte.hu

2016. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Másodikként fizika vagy info. Fizikából érdemes érettségizni. A progot úgyis az alapoktól kezdik.
2016. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!