Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek kb hány százalék...

Szerintetek kb hány százalék bukik az első egyetemi év alatt?

Figyelt kérdés

Elég hülyén sikerült megfogalmazni. :D


Szóval, szerintetek, ha egy egyetemre, egy nehéznek mondott szakra felvesznek max 100 embert, akkor vajon kb hány ember bukik ki az első év végére?


Csak azért, mert ugyanezt a szakot tanulom egy másik egyetemen, és szeretnék átjelentkezni, de nincs az önköltségesre annyi pénzem. Viszont ha kibuknak emberkék, szabadul fel államis hely, ahova felvehetnek, ha megfelelek bizonyos kritériumoknak.


Azt is tudom, hogy először a saját önköltségesekkel töltik fel a felszabadult államis helyeket, de szerencsére csak kb 3 ember van önköltségesen.

Bár azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha az én teljesítményem jobb, mint azoké az önköltségeseké, ugyanúgy őket veszik-e át az államis helyre?!!


Csak jó lenne tudni, hogy kb mire számítsak.

Egyébként mérnöki szak.


Bár lehet, hogy erre nem fog tudni így senki válaszolni, de egy próbát megér.



2016. dec. 2. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Talán egy-két ember
2017. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azóta már lényegtelen a dolog!


A rémhírekkel ellentétben, mindenféle ilyen dologtól függetlenül átvesznek ÁLLAMI TÁMOGATOTT KÉPZÉSRE, amennyiben megfelelek 3 feltételnek (kreditek száma, átlag, elégtelen vizsgajegy).


Ezt csak azért írom, hogy ha esetleg valaki, aki ilyenen gondolkodik, akkor tudja, hogy nem helytálló az "önköltségesre vesznek át úgyis" állítás, inkább keresse fel a célegyetem TO-ját biztos információkért!

2017. febr. 20. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!