Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy nez ki jogon egy huzosabb...

Hogy nez ki jogon egy huzosabb vizsga?

Figyelt kérdés

Annak idejen azert nem mentem jogra, mert ugye nagyon huzos szak, tele rohadt nehez vizsgakkal, plusz osztatlan, szoval ot evig tart.


De igazabol most is van olyan vizsgam, ahol 1400 oldalas a vizsgairodalom, es ezek a vizsgak jol szoktak sikerulni. Bar altalaban szobeliek, az irasbelin nem hiszem, hogy igy tudnek teljesiteni.


Valaki tudna esetleg meselni?



2016. dec. 7. 21:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy hat gondolom jogon az adja a nehezseget, hogy egy torvenyt szorol-szora kell tudni, nekem meg az 1400 oldalas vizsgak nem olyanok, hogy azt szorol szora kell tudnom...
2016. dec. 7. 21:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az extrém végletre vagy kíváncsi, akkor a záróvizsgákon kívül az én iskolámban egyértelműen a pénzügyi jog II. az, ami komolyan megtizedeli a diákokat. Kettő darab hosszú évek óta hatálytalan könyv (4-500 oldal×2), előadás anyagok, gyakorlati számítások (magában foglalják a számvitel legnagyobb részét), rengeteg jogszabály, keringő kérdéssorok (50-től 200 oldal terjedelmig) több verzióban is. Maga a vizsga három különböző teljes értékű vizsgát rejt magában, ha az egyik rész sikertelen, úgy a többi eredményét már nem veszik figyelembe, így elégtelen lehet a végeredmény pusztán már csak időhiány miatt is (írásbeli). Diplomatárgy.


A vizsgákra való felkészülés és az anyag mennyisége tapasztalataim szerint általában attól függ, hogy mennyire vagy szorgalmas, mennyi időd és elszántságod van. Ha átfogó képet akarsz, szinte mindegyik tárgy forrásmennyisége meghaladja a 300 oldalt. Ha esetleg a fogas kérdéseknek utána is nézel, ez a szám csak nő.


Egy szóval: erősen kombinálni szükséges a megértést, a nagy mennyiségű anyagok feldolgozását és a különböző 'memóriatechnikákat' (egészen addig, amíg el nem jön az időszakos szellemi kiégés csúcspontja).

2016. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jogot mégis hogy lehet megtanulni, ha nem szóról szóra?

Én magam nem tanulok jogon, de volt már több jogi vizsgám és valahol még rám is förmedtek amiért nem a szakzsargont használtam.

2016. dec. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat en nem mondtam, hogy a jogot nem szorol-szora kell, pont ezt irtam kommentben, hogy ez adja a nehezseget. De nem ertem, a joghallgatok tenyleg minden torvenyt tudnak a vizsgan szorol-szora?:D durva lehet
2016. dec. 7. 23:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában az a helyzet, hogy vagy bemagolja az ember a törvényeket (vagy annak megadott részeit), vagy pedig annyiszor olvassa át, hogy a memóriájában részlegesen vagy képi módon megmaradjon. Embere válogatja, hogy kinek melyik irány az időkímélőbb. Az pedig... csak egy plusz nehézség, hogy a jogon sokkal könnyebb lenne bármit megtanulni, bármilyen vizsgát elvégezni, ha nem szó szerint kellene tanulni. Ez egy... oktatási-tantervi technika. Persze abban az érvben is van igazság, hogy a nagyon fontos dolgokat szó szerint érdemes, kell és szabad csak rögzíteni... De nagyon kevés olyan ember van, aki bemagol, megtanul valamit és egy hónap vagy év múlva is ugyanúgy tudja...

És általában, ha jó szerkezetű és szövegezésű jogszabályról van szó, akkor van is értelme annak, amit az ember tanul. De sokszor nincs így. Szóval... Igen. Nehéz. :D

Arról nem is beszélve, hogy ha felmerül a tankönyvi anyag szó szerinti visszaadása is. Emlékszem, a büntető anyagi IV-ből a törvényt és a saját könyvének nagyon sok részét kérte vissza a tanár, majd amikor nem tudta hogyan csavarni a kérdést, grátiszként könyvön kívüli bírósági gyakorlatot kért így.

2016. dec. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Te melyik egyetemen tanulsz jogot?
2016. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Felvettek az eltere, iden meglatom :) hello romai jog!
2017. szept. 14. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!