Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A diákok élete miért ér...

A diákok élete miért ér kevesebbet, mint a tanároké?

Figyelt kérdés

Egyre jobban tapasztalom, hogy mi, diákok, egyre jobban kihasználtabbak vagyunk és nem érünk semmit. Csak hogy pár példát mondjak:


1) A mi sulinkban az a szabály, hogy akármilyen hideg/meleg/eső/hó van TILOS bemenni melegedni. (Persze mondanom sem kell, hogy az összes tanár bent gubbaszt.) Én meg ott szoktam lenni minden reggel kb. 7:10-től, és nem tudok később menni. Szóval tipikus hétfő reggel van, kellemes -8°C. Úgy döntöttem, hogy bemegyek az elzárt előtérbe, hátha nem zavarnak ki. Eltelik kb. 10 perc, benyit egy tanár, és a forró teáját szürcsölgetve kijelenti, hogy "AZONNAL TAKARODSZ KI." (Kimennél légy szíves? Esetleg...). És utána még neki állt följebb, hogy miért nem mentem én 1 hétig arcüreg gyulladás miatt...


2) Matek óra, osztály fele nem csinált házit. A tanár mindenkit egyesével kihív, hogy mutassa meg a művét. Kimegyek, minden rendben, hibátlan. Már indulnék is vissza, amikor a képembe nyomja a taknyos papírzsebkendőjét és kijelenti, hogy "EZT KIDOBOD." (Kidobnád, légy szíves? Esetleg...)


3) Sétálok a folyosón, elmegyek egy tanár előtt, aki belémlök egy "Mennyé' má'" kíséretében.


Nem hiszem, hogy ezen esetek egyikét is kiérdemeltem volna magatartásommal/tanulmányi eredményemmel.


Természtesen több történet is van, de mind közül ezektől akadtam ki a legjobban. És mindez egy egyetem által fenntartott gyakorlóiskolában...



2016. dec. 12. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Valójában a tanár munkahelye a diákoktól függ: nincs diák, nincs munkahely. Szóval azért van ez így, mert a diákok (nálatok) nem állnak ki saját magukért. De nincs ez mindenhol így. Van ahol fordítva van (diákok bunkók a tanárral) de általában ennél sokkal normálisabb viszony a jellemző.
2016. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Amit leírtál, az nem azt jelenti, hogy a ti életetek kevesebbet ér, hanem, hogy a fentebb említett pedagógus(ok) egészen egyszerűen tapló(k). Halkan megjegyezném, hogy azért hallgattassék meg a másik fél is- mielőtt értékítéletet mondanék, szívesen meghallgatnám a tanárok verzióját is a történtekről. Mondjuk érdekes, életemben nem hallottam még olyan suliról, ahonnan kiküldenék fagyoskodni a gyerekeket. Egyébként néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Ha nem mondod/mondjátok el, hogy ez számotokra zavaró, megalázó, és abszolút nem ezt érdemelnétek, mitől reméled, hogy bármi is változni fog?
2016. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1) Ez nálunk is így volt, diákokból csak az mehetett be, akinek ott dolgozott a szülője, de nekünk fenntartottak egy melegedő helyiséget, ahol délután a napközisek voltak. (ez még általánosban volt.) Nálatok nincs ilyen? Szülők felvethetnék szülőin.

2) Ez egy tahó.

3) ez is

2016. dec. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Zsebkendős eseteknél esetleg jegyezd meg utána hangosan, hogy "szívesen". Tudom, hogy nehéz így "szembeszállni", de általában az ilyenek azt csesztetik, aki nem mer velók szembeszállni.
2016. dec. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért nem szólalunk fel, mert ha igen, még rosszabb lenne. Például ha a zsebkendősnél megjegyzést tettem volna, el kezdett volna velem ordibálni, hogy még én oktatom, aztán ha nagyobb ügy lett volna belőle, akkor egymás közt elsimították volna, utána meg szemetek lettek volna velem (rosszabb jegyet adnak, belevonnak mindenbe, stb.)


Ugyanez a fagyoskodásnál is. Sem mi, sem a szülők nem tudnak csinálni semmit, mert "Há' benne van a házirendbe'", és kb. hasonló eredménnyel érne véget, mint a feljebb leírt eset.


És ez az, amiért azt gondolom, hogy a mi életünk kevesebbet ér, hogy a tanár tehet megjegyzést bármi következmény nélkül, de ha mi teszünk, akkor nem lesz belőle ügy, és utána mi húzzuk a rövidebbet.


Természetesen dolgoznak normálisabb tanárok is, de ebben a tulajdonságban közösek.

2016. dec. 13. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!