Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi egyetem abszolatóriumával...

Érmellék Zoltan kérdése:

Jogi egyetem abszolatóriumával (még 2 záróvizsga és a nyelvvizsga hiányzik) milyen munkakörökbe lehet elhelyezkedni? Megfelel-e akár valamilyen középfokú szakmának? (Ügyészség, bíróság, kormányhivatalnál, önkormányzatnál milyen munka vállalható így?

Figyelt kérdés

2016. dec. 13. 14:24
 1/4 anonim válasza:
0%

Nyelvvizsga nélkül fel sem vesznek a jogi egyetemre. Még kettővel is alig.


Abszolutórium a neve nem pedig abszolatórium.


Ha jogi egyetemre járnál pontosan tudnád hogy diploma nelkül sem a bíróságon sem az ügyészségen nem lehet elhelyezkedni. Ahhoz h biró vagy ügyész legyél még jogi szakvizsga is kell ami a suli után plusz 3 év gyakorlat után tehető le. Nem felel meg középfokú szakmának. Ha jogi karra járnál ezt is pontosan tudnád.

2016. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz a választ, még ha az nagyon negatív hangvételú is.


1) Nem írtam, hogy rólam van szó. Szeretnék egy közeli ismerősön segíteni, aki nehéz helyzetbe került és állásra van szüksége.


2) Elírtam egy betűt, bocs. DE Ön is ír butaságokat, hiszen sajnos sok olyan van, aki nyelvvizsgával küszködik. Az majd a későbbiekre vonatkozik, hogy fel sem veszik nyelvvizsga nélkül! 1 - 1


3) Nem azért kérdeztem, hogy azt tudjam meg CSAK, hogy mit nem lehet. Abból nem lesz kenyér! Én azt gondolom, hogy ezeken a területeken, amit leírtam sok olyan érettségizett személy is dolgozik, akinek csak egy érettségije van. Talán egy olyan képzett ember, aki mögött 5 év egyetem van, már lehet, hogy mégiscsak hasznosabban segíthet ilyen szakterületeken diplomások mellett. És egyúttal készülhet jövendő szakmájára. Mégiscsak a szakma közelében tevékenykedne.


4) Szerencsére az álláshirdetéseket böngészve már túl is vagyunk 1-2 meghallgatáson, ahol pozitívan álltak a helyzethez és várhatóan állást kap a rokonom. Tehát, aki akar dolgozni egy ilyen helyzetben, úgy tűnik van megoldás. Nyilván nem olyan bérért, mint akinek zsebében a diploma, de nem is minimálbérért.


5) Lehet ezzel most én adok tanácsot olyanoknak, akiknek azt sulykolják, hogy semmit nem ér az 5 év tanulás, amíg a nyelvvizsgát le nem teszik és nincs kezükben a diploma. De igen! Léphetnek előre. Ha nem is akkorát, amekkorát a diplomával tudnának. :-)

2016. dec. 22. 06:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen középfokú szakmának nem felel meg.

Jelentkezzen jogi gyakornoknak, jogi asszisztensnek, admin munkára ügyvédi irodába. Így a "tűzközelben" marad, tehát ha elvégzi az egyetemet, akár az adott irodában már diplomával ügyvédjelöltként tovább dolgozhat.

Önkormányzatnál is elhelyezkedhet, ahova középfokú végzettség elegendő. Számolni kell a bértáblás fizetéssel. Nem veszik figyelembe, hogy az egyetemi képzésben hol tart. Csak azt nézik, hogy mit fejezett be. Ha csak érettségije van, azzal a fizetési fokozattal számolnak.

2017. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vlmilyen segédnek
2017. jún. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!