Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskola miért nem segít...

Az iskola miért nem segít megtalálni a diákoknak, hogy mire lennének a legalkalmasabbak?

Figyelt kérdés
Az én tapasztalatom szerint a közoktatás nem segít a diákoknak megtalálni a nekik legmegfelelőbb életutat. Olyan, mintha úgy lenne kialakítva, hogy arra készítsen fel, hogy az élet csupa szívás, és szokj bele, hogy évtizedeken át majd csupa olyannal fogsz foglalkozni, ami nem érdekel. Nem inkább az lenne a feladata, hogy mindenkinek segítsen megtalálni azt, ami neki a legjobb? Mindenkire ráhúznak egy sémát, mindenkin számon kérik az évtizedek óta elavult tananyagot ugyanúgy. Hogy válasszon munkát egy olyan diák, aki a szülei, rokonai munkáján kívül semmi másba nem lát bele? Az egész suli úgy működik, mintha az lenne a feladata, hogy kategóriákba rakj az embereket aszerint, hogy a reál vagy a humán tárgyakból jobbak, aztán a munkaerőpiaci realitások miatt mennek arra az egyetemre, ami ezekből a kategóriákból következik, sokszor anélkül, hogy konkrétan tudnák, mit akarnak azzal a diplomával. Miért nem a valóságra nevel az iskola?
2016. dec. 13. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert már senki nem tudja mi lesz a valóság mire kikerülsz a felsőoktatásból. Egyre rohamosabb a fejlődés. Állj a sarkadra és találd meg magadnak a megfelelő életutat, felesleges az iskolától várni a sült galambot.
2016. dec. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ok, csak akkor azt mondd meg, hogy miért kényszerítenek arra, hogy az életem első 16 (vagy 18?) évét ott töltsem? Mert a mai, 24 éves eszemmel szívesebben jártam volna magán- vagy alternatív iskolába, ahol nem csinálnak idegroncs magológépet a gyerekekből, és nem egy több száz éves, elavult, tekintélyelvű rendszer szerint tanítanak - csak akkor, amikor ezt ki kellett választani, még nem számítottam cselekvőképesnek. Az államnak igenis felelőssége van abban, hogy milyen fiatal felnőtteket képez ki, hisz az ő kezében van a közoktatás, ő írja elő, mi a tananyag és mik a keretek. És mivel ez mindenkire kötelező érvényű, ezért úgy gondolom, teljesen jogosan kérem számon.
2016. dec. 13. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert úgy rossz a rendszer, ahogy van, és még ha most azonnal gyökerestől át is alakítanánk, évtizedekbe telne, mire esetleg lenne valami pozitív eredmény. Amíg nem azok állítják össze a tanterveket, akik legalább láttak már közelről iskolás gyerekeket, addig nem várhatunk életszerű oktatást. Boldogabb helyeken valóban az az iskola feladata, hogy segítsen a gyereknek kibontakozni a neki való területen, de itthon csak az számít, hogy minél több könnyen irányítható, buta és engedelmes droidot termeljen a rendszer. Az oktatás a fejlődés kulcsa, és mi nem akarunk fejlődni, mert azért tenni is kellene.
2016. dec. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ok, csak akkor azt mondd meg, hogy miért kényszerítenek arra, hogy az életem első 16 (vagy 18?) évét ott töltsem?"


Mert amikor még érdemes volt iskolába járni, akkor volt értelme hogy kötelező volt. De olyan gyorsan változtak a dolgok (internet stb.) hogy nem tudott az oktatás lépést tartani.

2016. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!