Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközépből szeretnék átmenni...

Szakközépből szeretnék átmenni gimibe. Ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves fiú vagyok, 10.-es vagyok szakközépben, ahol Informatikát tanulok (szoftverfejlesztés és hálózat). Azonban ennyi idő bőven elég volt rá, hogy rájöjjek, ez egyáltalán nem nekem való, ugyanis teljesen humán beállítottságú vagyok, a szakma nem megy túl jól, de nem is érdekel, egyáltalán nem nekem való, szenvedés így az egész. Szeretném a jövő tanévet gimnáziumban kezdeni, csak nem tudom, mennyi ceremóniával járna az átlépés. Például itt csak angolt tanulok, akkor második nyelvet ott hogy venném fel? Meg ugye néhány tantárgyat itt nem tanulok, ezek helyett vannak a szakmaiak. Tennem kell majd vizsgákat? Meddig kell dönteni? Nyelvek nagyon jól mennek, itt orosz szakkörre jártam, szeretném az oroszt továbbvinni az angol mellett, de amúgy mindegy, milyet tanulok. Én ilyen művészlélek vagyok, pl.: színészkedés, versírás-szavalás, ez az életem értelme, szakközép arra jó volt, hogy meglássam, milyen NEM vagyok. :D Kell így évet ismételni? 3 lehetséges gimnázium van, ami szóba jön.

2016. dec. 18. 21:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy az osztállyal se jövök ki jól, a suli se szimpi, szóval tényleg jó lenne átmenni. :D
2016. dec. 18. 21:43
 2/4 anonim ***** válasza:
Különbözetit kell írnod! Írásban kell kérelmezned!
2016. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De minden olyan tantárgyból, amit itt nem tanultam? Ének-rajz gondolom nem tartozik bele, ebben a tanévben viszont kémiát se tanulok, mert nincs tanár, így helyette még 1 matek van. Idegen nyelvvel mi a helyzet? Mondjuk megmondom, hogy oroszra megyek, és akkor oroszból kell vizsgázni?

Meddig kell eldönteni? Úgy értem, a határidő, amíg nem késő beszólni, hogy "Szeva, átmennék!" :D

2016. dec. 20. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Menj át akkor gimibe! Különbözetit majd íratnak veled.

Azt nem értem igazából, miért jelentkeztél oda, ami nem érdekel?!

2016. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!