Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Hallgatói tartozás rendezésér...

"Hallgatói tartozás rendezésére felszólitás"-szociális helyzet igazolás milyen dokumentumokal?

Figyelt kérdés

Passzív féléven vagyok jelenleg...egyrészt pont az anyagi helyzetem miatt sajnos....

Kaptam egy felszólitást a Hallgatói Adminisztrációs Központtól,hogy 30-ig fizessem be ezt az összeget különben megszüntetik a jogviszonyomat

Ezt én most nem engedhetem meg magamnak....benne van a levélben,hogy szociális helyzet igazolása esetén nem szüntetik meg a jogviszonyt..

Viszont az nincs benne,hogy milyen dokumentumokkal lehet igazolni...

Irtam a HAK-nak,ök azt irták vissza ,hogy keressem a karon a TO-t majd ők megmondják.

Múlt héten küldtem egy e-mailt nekik azóta sem válaszoltak...ma próbáltam hivni őket nem vették fel...

Távol lakom az egyetemtől igy személyesen nem tudok elmenni megkérdezni+dolgozom is.

Szerdán lejár a határidő...


Valaki nem tudja milyen dokumentumokal lehet igazolni a szociális helyzetet?

Gyermekvédelmis papiral?


Köszönöm


2016. nov. 28. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A szociális rászorultságot kell igazolnotok.A veled közös lakcímen élők jövedelem igazolása szükséges ilyenkor. A szülők estében 3 havi nettó átlagkereset igazolása, kiskorú eltartottak iskolalátogatási igazolása, családi pótlék folyósításáról annak összegérő szóló igazolás, nyugdíjas hozzátartózó esetén nyugdíjszelvény másolata. Írnod kellene egy kérvényt, amiben pontosan leírod, hányan éltek egy háztartásban, mennyi az egy főre eső jövedelem havonta, milyen okai vannak, hogy nem tudtál fizetni. Kérd, hogy ne szüntessék meg a jogviszonyodat. 30 -áig ajánlott levélben adjál fel minden legyen nyoma, hogy léptél ez ügyben.
2016. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hiába küldesz e-mailt, a tanulmányi osztályon magasan tesznek rád. Mikor kaptad a felszólítást? Ez a te ügyed, a te tanulmányaid, neked kell magadat képviselni, talán még nem késő összeszedni a papírokat. Ha van GYVK, hátrányos helyzetű igazolásod azt is küldd el.
2016. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1.válaszoló


Te Jóisten........ennyit nem fogok tudni összeszedni holnaputánig...ráadásul úgy,hogy közben dolgozom is...

Köszönöm a válaszod


2.válaszoló


Pénteken kaptam meg a levelet délelőtt.

Tudom,hogy nekem kell lépni.A TO-sokat nem tudom megérteni...nehezükre esik dolgozni,sokszor volt hogy még én éreztem magam kellemetlenül mikor személyesen mentem hozzajuk..úgy néztek rám mint a véres rongyra.Hogy hát mit képzelek én,hogy zavarom őket....


Köszönöm neked is.

2016. nov. 28. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!