Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet kiokoskodni az...

Hogyan lehet kiokoskodni az egyetemet, ha nem szeretnék utána sokat Magyarországon dolgozni?

Figyelt kérdés
Az alapszak elvégzése után mennyire nehéz elhelyezkedni, és közben a mesterképzést is csinálni? Mesterképzést önköltségesen végezném, így az után csak 1,5 évet kellene itt dolgoznom. Mennyire lehetetlen? (villamosmérnöki)

2016. dec. 19. 09:46
 1/4 A kérdező kommentje:
20 éven belül utólag is lehet fizetni, anélkül, hogy Magyarországon dolgoztam volna?
2016. dec. 19. 09:56
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem itthon akarsz dolgozni miért nem külföldön kezded az egyetemet? Tapasztalatból mondom, hogy nagyon nem sok esély van magyar diplomával külföldön, nyilván vannak emberek akiknek sikerül, de azok sem úgy, hogy befejezik a sulit és irány külföld, hanem szakmában ledolgoznak legalább 5 évet és az értékes szakmai tapasztalattal próbálnak kint szerencsét. De nagyon sok olyan ismerősöm is van, akik alapból kint végezték el a sulit (Németországban, Franciaországban) és utána kint nyilván könnyen elhelyezkedtek a piacképesebb diplomájukkal. Utóbbi verzióban nyilván jobbak az esélyeid külföldön (illetve hamarabb is megvalósul).
2016. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem akarsz itthon maradni akkor szerintem tanulj inkább külföldön.A magyar villamosipari végzettségeket nem fogadják el odakint sehol.Villamosmérnöki állástakpni külföldön magyar diplomával szerintem reménytelen.Ha nem tudod megvédeni a diplomádat külföldön idegen nyelven és nem képzed magad az adott országban műszaki idegen nyelven elektrotechnikából szabványokből érintésvédelemből akkor nem fognak alkalmazni sehol és a magyar villamosmérnöki diplommád odakintt ha szerencséd van kb arra lesz elég hogy max felvegyenek "feketén" egy kinti épületvillamosságiszereléssel foglakozó céghez "falvésőnek". Én nem erőltetném .Fölösleges pénzkidobás.Itthon nem fogsz tudni vele elhelyezkedni .Odakint meg talán még arra lesz elég hogy munkaerkölcsönzőn keresztül mindenféle "alkalmi" munkákat kaphass vele.De azért meg minek ennyit tanulni?
2016. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére még nem késtem el semmivel, utána fogok nézni a dolgoknak.
2016. dec. 20. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!