Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kicsapnak az egyetemről...

Ha kicsapnak az egyetemről vizsgaidőszak végén, akkor ki kell fizetnem a most kapott csekket a tantárgy újrafelvételért?

Figyelt kérdés
Úgy alakult,hogy nem sikerült egy 3/3as tárgyam. Már túlléptem a dolgon, de ma kaptam egy csekket a tárgyújrafelvételről és az utóvizsga díjról? Most azt be kell fiztnem vagy mivel megszűnik a jogviszonyom már mindegy?
2016. dec. 22. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Be kell fizetni.
2016. dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a jogviszonyod, akkor nem kell befizetned. Ha nem fizeted be nem iratkozhatsz be a következő félévre, de nem is akarsz. Felvételizz újra most, azt folytasd ott ahol abbahagytad most, vagy másik egyetemen is folytathatod.
2016. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem kell? Dec.28 a határidő utána +5ezer a büntetés. Nem értem el már a tanulmányiosztályt illetve a hszi-n nem tudtak tájékoztatni. Január 1-től lesznek megint,addig biztosan nem tudom és ha ki kell fizetnem akkor nem akarok még plussz 5ezret is erre költeni.
2016. dec. 24. 01:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok jogász, de igénybe vettél egy szolgáltatást (megrendeltél egy vizsgát és el is mentél ha jól értem), és ennek az ellenértékét kell megfizetned, ami nem enyészik el amiatt, hogy a hallgatói jogviszony megszűnik.


Ugyanígy ha pl. munkabér elmaradása van egy cégnek az alkalmazott felé, annak a megfizetésére való kötelezettség nem szűnik meg, ha kirúgják az embert.


Az más kérdés, hogy nem biztos, hogy foglalkoznak vele, utánajárnak, lehet hogy be se hajtják stb.


Nálunk pl. előre kell kifizetni, tehát addig el sem veheted a már fizetős vizsgát, amíg be nem fizeted.

2016. dec. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, gondolom őnáluk is előre akarják kifizettetni, de túl előre, még fel se vette a bukott kredites tárgyat és már fizettetni akarnak.


Nem kell befizetned, ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod, vagy ha passzívra mész második félévben akkor se. Ha viszont később mégis meggondolnád magad, akkor ki kell fizesd, mert nem tudod ezen az egyetemen folytatni a tanulmányaidat. Ha nem fizeted ki, akkor nem vehetsz fel tárgyakat, esetleg nem jelentkezhetsz vizsgákra, ha még van, de ha kiiratkozol, akkor utána nem tudják rajtad behajtani. Mivel nem veszed fel újra a tárgyat ezért nem tudják rajtad behajtani, mert az első felvételt az állam fizette neked. Azt nem kérhetik el, csak ha majd újra felveszed, de még nem vetted fel és nem is fogod valószínűleg.

2016. dec. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért a fizetésre egy halasztási kérelmet beadhatsz mondjuk 60 napra vagy amennyire max lehet, hogy a vizsgaidőszakban le tudj vizsgázni gond nélkül, persze csak ha akarsz, vagy van még vizsgád. A halasztási kérelmet szociális helyzeted miatt ettől függetlenül beadhatod, abból baj nem lehet.
2016. dec. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy a már elhasznált és elbukott vizsgát, illetve tárgyat akarják kifizettetni. Ebben az esetben jogos.


De ha a jövőre nézve akarnak kifizettetni valamit, amit nem használt fel és nem is fog a kirúgás miatt (bár nem értem, hogy ilyen esetben miért számláznának ki neki bármit is), azt nyilván nem kell kifizetni.

2016. dec. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!