Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-PSZK gazdaságinformatikus...

BGE-PSZK gazdaságinformatikus szakról vélemény?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nem rég indult ez a szak, ezért kíváncsi vagyok az ott tanulók véleményére.(tanárok, oktatás színvonala, elhelyezkedési lehetőségek)

2016. dec. 26. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Azt tudom, hogy költségtérítésesben 300 rugó/félév, ebből kiindulva nem lehet olyan rossz.

Az elhelyezkedési lehetőség ezzel a szakkal az egyik legjobb. BSc után mehetsz belőle akár infó akár gazdasági mesterre is.

2016. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

2011-ben indult elvileg a szak, szerencsére minden évben újítgatnak az órákon, próbálják a legjobbat kihozni belőle.

Én szeretek idejárni, nem érzem annyira megterhelőnek, pedig elég sokan kibuknak már első félévben.

Vannak buktató tárgyak és tölteléktárgyak is, de szerintem ez minden egyetemen így van. Matekból például nagyon sokan szenvednek, mert olyan elméleteket kell bemagolni, amik nem egyszerűek. Viszont olyan tárgyak is vannak, ahol a tanár kér meg minket, hogy puskázásból hozzuk össze az ötöst (nem vicc).

A tanárok többsége jófej, poénkodós, nem szigorú fajta. Azért olyan tanárok is vannak akiknél úgy érzem, hogy ők sem értik, csak bemagolták és visszamondják nekünk az anyagot.

Ami kicsit zavaró ebben az egész szakban, hogy mindenbe betekintést nyerünk, de nincs meg az a terület amiben profit faragnának belőlük. Értünk egy kicsit ehhez egy kicsit ahhoz, de állásinterjún nem tudom hogyan állunk helyt.

Két szakosodási lehetőség van a harmadik félévben: logisztika informatikus és pénzintézeti informatikus.

Elhelyezkedésről még csak annyit tudok mondani, hogy néhány álláshirdetésben sajnos azt láttam, hogy a Corvinust helyezik első helyre, utána következik csak a mi sulink.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed, szívesen válaszolok rá.:)

2017. szept. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami még eszembe jutott:

Azt szeretem benne, hogy inkább gyakorlatias, nagyon sok példát szoktunk venni, az órák többsége géptermekben van, és számonkérésnél is ezt helyezik előtérbe. Szerintem ez jó dolog, munkahelyen ez fog kelleni. Corvinuson úgy tudom, hogy inkább az elméletre mennek rá, de javítsatok ki. Valamint ott az informatika rész dominál, míg nálunk fele-fele, de talán inkább gazdasági órák vannak. Szóval például programozni nem fogsz megtanulni, ahhoz kevés az óraszám, Szegeden pedig csak programozni tanulnál ugyanezen a szakon, gazdasági része aligha van.

2017. szept. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm részletes válaszod.
2017. szept. 22. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!